Ruští hokejisté zahájili Švédské hry výhrou nad Finskem 5:3

Švédské hokejové hry začaly vítězstvím Ruska nad obhájcem prvenství v turnaji Finskem 5:3. Rusové využili výhody domácího prostředí v Mytiščích a díky šestému vítězství ze sedmi zápasů jasně kralují Euro Hockey Tour.

Kouč Vjačeslav Bykov se rozhodl pro tento díl série EHT dát řadě opor volno a příležitost dostal poprvé například osmnáctiletý Kuzněcov. Člen zlaté dvacítky z lednového MS se odvděčil kouči asistencí u vítězného gólu Trubačeva v 50. minutě. V té době Finové, kteří rovněž představili několik nových jmen, prohrávali již 1:4. V 55. minutě se však během 32 sekund bleskově vrátili do hry po brankách Jukky Lajunena a Louhivaary.

Závěrečné minuty už ale Rusové zvládli, navíc gólem do prázdné branky zpečetil výhru zkušený Afinogenov.

Oba týmy odletí do Stockholmu, kde Rusy čeká sobotní souboj se Švédskem a Finové narazí na výběr Aloise Hadamczika.

LG Hockey Games, třetí turnaj hokejové Euro Hockey Tour v Mytiščích:
Rusko - Finsko 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 18. Kaljanin, 28. Arťuchin (Afinogenov), 36. Kaljanin (Čurilov), 50. Trubačev (Kuzněcov), 60. Afinogenov (Arťuchin) - 10. Santala (Mäenpää), 55. Lajunen (Wirtanen, Mäenpää), 55. Louhivaara. Rozhodčí: Fraňo, Hribik (oba ČR) - Šeljanin, Sivov (oba Rus.). Vyloučení: 4:7, navíc Kontiola (Finsko) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 14.000.
Rusko: M. Birjukov - J. Birjukov, Guskov, Bělov, Aťušov, Kornějev, Kalinin, Jemelin, Kuljaš - Kaljanin, Galimov, Čurilov - Kuzněcov, Šipačov, Trubačev - Afinogenov, Arťuchin, Gluchov - Rybin, Paršin, F. Fjodorov. Trenér: Vjačeslav Bykov.
Finsko: Rämö - Niskala, Vatanen, Väänänen, Karalahti, Mäenpää, Kukkonen, Puistola - Pihlström, Kontiola, Aaltonen - Laine, Santala, Puustinen - Hahl, Wirtanen, Pyörälä - Petrell, Hytönen, Louhivaara - J. Lajunen. Trenér: Jukka Jalonen.