Rubriky:

Euro Hockey Tour

Podříznu tě! hrozil Švédovi. Ruský kouč se teď utká s Tre Kronor poprvé od skandálu na MS

6. listopadu 2014 15:02 - Leksand

Byl to jeden z největších skandálů posledního hokejového mistrovství světa. Kouč pozdějších šampiónů Oleg Znarok během semifinále v Minsku naznačoval směrem ke švédskému asistentovi Rikardu Grönborgovi, že ho podřízne. Následně i přes disciplinární trest koučoval tým z hlediště a ještě si přišel na led pro zlatou medaili. Teď se poprvé od incidentu postaví ruský kouč proti stejnému soupeři.

 

Profimedia.cz

A to navíc ve švédském Leksandu, kde se ve čtvrtek od 19 hodin odehraje jeden z úvodních zápasů turnaje Karjala. Přestože od incidentu uplynulo už půl roku, švédský kouč Per Marts stále cítí hořkost.

„Pořád cítím, že se to nevyřešilo dobře," řekl Marts švédským novinářům před utkáním. Na střídačce s ním tentokrát nebude Grönborg, jemuž byla Znarokova výhrůžka adresována.

Kouč, jenž měl na ruského trenéra během semifinále zařvat ´Já tě ku..a zabiju´, totiž zamířil s juniorským týmem na turnaj do České republiky.

Pro Znaroka už prý jde o minulost, k níž se nevrací. „Od té doby jsem o tom vůbec nepřemýšlel. Kdyby to tak bylo, plánoval bych pomstu a sestavil bych tým úplně jinak," mávl rukou Znarok s tím, že tentokrát nenominoval ani proslulého drsňáka Jevgenije Arťuchina.

To Martsovi květnový skandál a jeho vyústění stále leží v žaludku. „Bylo rozhodnuto, že oběma (Znarokovi a Grönborgovi) musí být odebrána akreditace na zbytek šampionátu. Zatímco Grönborg rozhodnutí respektoval, Znarok seděl při finále na tribuně a pak slavil s týmem na ledě a dokonce si převzal zlatou medaili od Reného Fasela," zlobí se švédský trenér.

roj, Sport.cz

Časová osa: Euro Hockey Tour

Filtr článků - Euro Hockey Tour


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..