Rubriky:

Euro Hockey Tour

Rozhodl první gól, řekl trenér Jandač k porážce s Ruskem

6. listopadu 2016 19:45 - Helsinky

Kouč Josef Jandač moc toužil s českým týmem dosáhnout na prvenství v turnaji Karjala. Ruští hokejisté ale byli proti. I druhá příčka je však výrazným zlepšením oproti předchozím třem ročníkům, na nichž bylo národní mužstvo vždy nejhorším účastníkem turnaje. Podle Jandače rozhodl dnešní duel první gól, který navíc Rusové vstřelili při vlastním oslabení.

 

Lehtikuva, Reuters

"Chtěli jsme Rusy porazit a vyhrát, když jsme to tady měli tak dobře rozehrané. V utkání rozhodl první gól, který to naklonil na stranu soupeře. Bohužel na všech gólech jsme my sami měli velký podíl. Při našem oslabení jsme nedokázali zareagovat na jejich křížné přihrávky, byť jsme se na ně připravili, třetí gól padl zase po našem špatném střídání," vypočítal Jandač v rozhovoru s novináři.

Přes aktivitu v útočném pásmu i vítězství na střely mezi tyče 32:23 přišel sedmačtyřicetiletému kouči tlak spíše platonický. "Měli jsme více střel, ale nebyly nijak moc nebezpečné. Oproti předešlým zápasům nám chyběla i jiskra," řekl Jandač.

"Tlak do brány nebyl tak patřičný jako v předešlých zápasech, střely přicházely dost ze stran nebo z málo nebezpečných pozic. Neměli jsme dobrý předbrankový prostor v útočném pásmu a navíc Sorokin tu byl zaslouženě nejlepším gólmanem turnaje," ocenil Jandač ruského brankáře.

Obrana nabídla soupeři příležitosti

Trenéři se v průběhu turnaje snažili zaměřit na zlepšení defenzívy. Přestože obrana dělala krůčky vpřed, i dnes nabídla soupeři mnoho příležitostí. Ještě za bezbrankového stavu vychytal gólman Dominik Furch tři samostatné úniky.

"Jeden nájezd byl poté, co Rutta nezachytil puk ve středním pásmu, což byla individuální chyba. Druhou chybou bylo, že oba obránci byli na mantinelu ve středním pásmu a útočníci na to špatně zareagovali. Šlo spíše o taktické poziční chyby," vysvětlil Jandač.

"Rusové měli kolmé přechody do útoku a rychlé starty, beci to jen dávali nahoru přes mantinely. Jejich hru jsme měli načtenou, nehráli nijak jinak než v těch jiných zápasech, ale na ledě jsme na někdy nezareagovali," připustil Jandač.

ČTK

Časová osa: Euro Hockey Tour

Filtr článků - Euro Hockey Tour


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..