Košice snížily ve slovenské lize náskok Slovanu

Gól a dvě asistence českého obránce Miroslava Javína pomohly v pátek hokejistům Košic k vítězství 5:1 nad mistrovskou Žilinou, po němž Košičtí snížili na druhém místě tabulky svou ztrátu na Slovan Bratislava na tři body. Vedoucí tým vedený trenérem Rostislavem Čadou podlehl v dramatickém duelu Nitře 1:2 po samostatných nájezdech.

Ilustrační foto.

Slovan sice v utkání vedl, v poslední třetině však vyrovnal Martin Vozdecký a Vlastimil Lakosil v brance Nitry už ze hry další gól nepustil. Nájezdy rozhodl domácí útočník Kolník až v 17. sérii.

Jen o skóre třetí je Zvolen, jehož hráči v duelu s Liptovským Mikulášem čtyřikrát překonali brankáře Martina Faltra a vybojovali vítězství 4:2. Dvěma asistencemi se na výhře svěřenců Ladislava Svozila podílel Jan Kopecký.

Mezi střelce se dnes zapsal Jiří Heš, jenž gólem přispěl k výhře Trenčína 3:2 na ledě Martina. Tým Antonína Stavjani se díky tomu na své dnešní soupeře bodově dotáhl a je pátý.

Skalica zvítězila 5:3 nad Popradem a poprvé v sezoně se odpoutala od posledního místa v tabulce. Na dno klesla mistrovská Žilina, která nyní ztrácí jeden bod.

Slovensko - 32. kolo
Košice - Žilina 5:1 (0:0, 2:1, 3:1)
Branky: 28. Lipiansky, 32. S. Gron, 46. Lažo (Javín), 48. Javín, 50. M. Šterbák (Javín) - 32. Lelkeš. Rozhodčí: Kubuš - Halecký, Valach. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:0. Diváci: 5340.
Martin - Trenčín 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)
Branky: 45. Török, 60. Trokan - 1. Pardavý, 44. Heš, 59. Urban. Rozhodčí: Baluška - Mášik, Mihajlo. Vyloučení: 10:12, navíc Hriňa (Martin) 10 min. a do konce zápasu. Využití: 2:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 3600.
Skalica - Poprad 5:3 (4:1, 0:2, 1:0)
Branky: 1. a 19. Hollý, 19. a 42. R. Školiak, 7. T. Višňovský - 12. A. Kroták, 26. Haščák (V. Král), 40. Jerofejevs. Rozhodčí: Kurmann (Švýc.) - M. Novák, Bulko. Vyloučení: 10:12. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2600.
Zvolen - Liptovský Mikuláš 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Branky: 8. Majeský (J. Kopecký), 26. Ščibran, 40. Štork, 42. Priechodský (J. Kopecký) - 35. a 37. Miklík. Rozhodčí: J. Konc - Horínek, Tvrdoň. Vyloučení: 6:7, navíc Majeský 5 min. a do konce zápasu - M. Droppa 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 1522.
Nitra - Slovan Bratislava 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 48. Vozdecký, rozh. nájezd Ľ. Kolník - 30. Ľ. Hurtaj. Rozhodčí: Ország - Bednár, Orolin. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 3860.

Kazaň vede ruskou ligu už jen o tři body

Hokejisté Kazaně už mají v čele tabulky ruské superligy pouze tříbodový náskok. Obhájci titulu doma porazili v pátečním utkání 34. kola Podolsk 6:5 až v prodloužení, zatímco jejich nejbližší konkurenti z Omsku sice nastříleli Petrohradu také šest gólů, ale inkasovali jenom dva.

Kazaň přitom ještě šest minut před koncem třetí třetiny vedla o dvě branky, náskok ale neudržela. Na 5:5 vyrovnal hostující Davydov 23 vteřin před sirénou, Podolsk přitom v tu chvíli hrál dokonce v oslabení.

Rusko - 34. kolo
Chabarovsk - Viťaz Čechov 3:2 v prodl., Jaroslavl - Novokuzněck 3:1, Kazaň - MVD Podolsk 6:5 v prodl., Křídla sovětů - CSKA Moskva 3:1, Nižněkamsk - Dynamo Moskva 4:2, Omsk - Petrohrad 6:2, Togliatti - Čeljabinsk 2:1, Ufa - Magnitogorsk 1:1 po prodl.