Tenkrát pomohl gólem k obratu hokejistů Timry

Hokejista Petr Tenkrát odstartoval v sobotním utkání 15. kola švédské ligy obrat Timry v duelu s Djurgaardenem. Hosté se ujali brzy vedení 2:0, ovšem v poslední minutě první třetiny vstřelil český útočník kontaktní gól a spolu se svými spoluhráči pak dovedl zápas k vítězství 3:2 v prodloužení.

Alespoň bod zachraňoval v závěrečné desetiminutovce duelu s Frölundou vedoucí Linköping, jemuž se i díky gólu Jana Hlaváče po přihrávce Jaroslava Hlinky také podařilo zlikvidovat dvoubrankové manko. Svěřenci trenéra Slavomíra Lenera prohráli 2:3 v prodloužení a už se na ně na prvním místě bodově dotáhla Skelleftea, na jejíž výhře v Södertälje se podílel asistencí obránce Pavel Skrbek.

Na dva góly Färjestadu přihrál jiný český zadák Martin Ševc, ale jeho mužstvo nestačilo na Rögle.

Výsledky - 15. kolo:
Brynäs - Lulea 2:4, Färjestad - Rögle 2:3 (za domácí Ševc 0+2), HV 71 - MODO Hockey 2:5, Linköping - Frölunda 2:3 v prodl. (za domácí Hlaváč 1+0, Hlinka 0+1), Södertälje - Skelleftea 2:3 (za hosty Skrbek 0+1), Timra - Djurgaarden 3:2 v prodl. (za domácí Tenkrát 1+0).