Hokejový brankář Duba dostal ve finské lize osm gólů

HELSINKY

Brankář Tomáš Duba v úterý ve finské hokejové lize dostal osm gólů. Na ledě Ilvesu Tampere si připsal 37 zákroků, jeho Ässät Pori přesto prohrál 2:8.

Hosté přitom vstoupili do zápasu skvěle a po necelých šesti minutách vedli 2:0, pak už ale patřil zápas domácím hokejistům. Ilvesu se ještě do konce první třetiny povedlo snížit, ve druhém dějství třemi góly otočili a v závěrečné části Dubu překonali ještě čtyřikrát.

Osm branek nastříleli také hráči Kärpätu Oulu a na ledě Hämeenlinny vyhráli rovněž 8:2. Největší podíl na vítězství měl Jonas Andersson s dvěma góly a stejným počtem přihrávek.

Finská liga:
Hämeenlinna - Kärpät Oulu 2:8, IFK Helsinky - Blues Espoo 3:1, Ilves Tampere - Ässät Pori 8:2, KalPa Kuopio - Jyväskylä 1:5, Lukko Rauma - Jokerit Helsinky 4:2, Pelicans Lahti - Tappara Tampere 2:1, TPS Turku - SaiPa Lappeenranta 3:2 v prodl.