Michal Straka dal při své premiéře v Raumě gól

HELSINKY

Hokejisté Jokeritu Helsinky zvítězili v utkání 46. kola finské ligy na ledě Lukko Rauma 6:3 a uhájili tak poslední místo zaručující baráž o play-off. Jednou asistencí se na výhře hostů podílel Roman Vopat, v týmu domácích se hned při své premiéře gólově prosadil Michal Straka, který je v Raumě na hostování z Plzně.

Jednu asistenci si připsal i Petr Tenkrát, jeho Kärpät Oulu ale prohrál s Pelicans Lahti 2:4. V čele tabulky má však stále náskok pěti bodů, druhá Hämeenlinna totiž prohrála se SaiPou 2:5.

Finsko - 46. kolo:
IFK Helsinky - Blues Espoo 1:3, Hämeenlinna - SaiPa Lappeenranta 2:5, Ilves Tampere - TPS Turku 3:4 v prodl., Jyväskylä - Tappara Tampere 1:2, KalPa Kuopio - Ässät Pori 1:4, Lukko Rauma - Jokerit Helsinky 3:6 (Straka 1+0 - Vopat 0+1), Pelicans Lahti - Kärpät Oulu 4:2 (za hosty Tenkrát 0+1).

Obránce Jiří Marušák zajistil hokejistům Petrohradu v dnešním utkání 48. kola ruské ligy vítězství nad Novosibirskem. Marušák dal v 53. minutě poslední gól zápasu, v němž domácí celek vyhrál 4:3. Skóroval i další český zadák Karel Rachůnek z Jaroslavle: trefil se v zápasu na ledě CSKA Moskva, odkud si nakonec hosté odvezli bod za nerozhodný výsledek 3:3 po prodloužení.

Omsk zvítězil nad posledním celkem tabulky Permem 3:0, dvěma asistencemi k tomu pomohl bývalý liberecký útočník Václav Novák. Po druhém gólu, který padl v 36. minutě, vystřídal Vladimíra Hudáčka v brance hostů Dmitrij Chomutov.

Vedoucí Magnitogorsk nezaváhal ani na ledě obhájců titulu z Dynama Moskva a zvítězil 3:1. Výhru hostů, kteří mají v čele tabulky před Jaroslavlí už pětadvacetibodový náskok, potvrdil gólem v poslední třetině nejproduktivnější hráč superligy Jevgenij Malkin.

Rusko - 48. kolo:
Omsk - Perm 3:0 (Novák 0+2), Čerepovec - Nižněkamsk 2:3, Spartak Moskva - Podolsk 0:2, Dynamo Moskva - Magnitogorsk 1:3, Togliatti - Kazaň 2:2 po prodl., Petrohrad - Novosibirsk 4:3 (za domácí Marušák 1+0), Ufa - Tver 3:2, Chimik MO - Novokuzněck 3:3 po prodl., CSKA Moskva - Jaroslavl 3:3 po prodl. (za hosty Rachůnek 1+0).

Adam Svoboda inkasoval v dnešním utkání švédské ligy v brance Timry jen jednou a přispěl tak svému celku k výhře 4:1 nad Brynäs. Tým českého gólmana se v tabulce posunul o skóre před své dnešní soupeře na deváté místo.

V duelu lídrů soutěže porazila druhá Frölunda vedoucí tým tabulky HV 71 poměrem 5:3 a snížila svou ztrátu na devět bodů.

Švédsko - 44. kolo:
Lulea - MODO Hockey 4:0, Timra - Brynäs 4:1, Mora - Leksand 4:3, Färjestad - Djurgaarden 5:3 (za domácí Hamr 0+1), Linköping - Södertälje 4:1, HV 71 - Frölunda 3:5.

Hokejisté Eisbären Berlín deklasovali v dnešním utkání 47. kola německé ligy Frankfurt 7:2. Výrazně se na tom podílel brankář Tomáš Pöpperle, který až do 36. minuty držel čisté konto a pomohl svému týmu k vedení 7:0. Až poté hosté snížili, podruhé český gólman inkasoval sedm minut před koncem.

Obhájci titulu díky vítězství snížili na druhém místě tabulky náskok Ingolstadtu na sedm bodů. Vedoucí tým má ale odehráno o zápas víc.