Hokejisté Omsku se přiblížili finále ruské ligy

OMSK

Hokejisty Omsku dělí jediná výhra od postupu do finále ruské superligy. Na domácím ledě uspěli v třetím utkání semifinálové série s Magnitogorskem, který porazili v prodloužení 3:2, a v sérii se ujali vedení 2:1 na zápasy. Vítěznou branku domácích vstřelil ve druhé minutě nastaveného času Vitalij Jačmeněv.

Magnitogorsk přitom dělila od výhry v zápase jediná minuta, když vedl v závěru utkání 2:1. Jenže v čase 58:53 si vzal domácí trenér Bělousov oddechový čas a Omsk zkusil power play. A vyplatilo se - obránce Gusev přesně minutu před koncem normální hrací doby vyrovnal na 2:2.

V prodloužení pak stejně jako v případě první branky zařídil vítězství útok Avangardu Kolcov, Jačmeněv, Gorovikov.  V sestavě Omsku nechyběl ani ex-liberecký kapitán Václav Novák, jenž měl dobrou šanci hned v úvodu zápasu, ale gólman Magnitogorsku Travis Scott mu ji chytil.

Rusko - semifinále, 3. zápas:
Omsk - Magnitogorsk 3:2 v prodl.
Branky a nahrávky: 5. Kolcov (Gorovikov, Jačmeněv), 59. Gusev (Rjabykin), 62. Jačmeněv (Gorovikov, Kolcov) - 28. Eriksson (Malkin, Juškjevič), 46. Gladskich (Vorobjev).
Stav série: 2:1.