Poprad poprvé v play off prohrál, finále je vyrovnané

POPRAD

Hokejisté Žiliny v pondělí vyhráli 3:2 v Popradu a vyrovnali stav finálové série slovenské extraligy na 1:1 na zápasy. Popradští svěřenci Ladislava Svozila tak utrpěli po devíti vítězstvích první porážku v letošním play off.

Hosté udělali nejdůležitější krok k cenné výhře v polovině druhé třetiny, kdy během 27 sekund vstřelili dvě branky a dostali se do dvougólového vedení. Tatravagónka dokázala v úvodu třetí části jen snížit díky Faithovi, nic jí pak nebyla platná ani hra bez brankáře.

V závěru utkání se na ledě strhly dvě hromadné bitky. Trest na pět minut a do konce zápasu dostal také produktivní český útočník Václav Král, jenž se nahrávkou podílel na druhé brance vítězů.

Série na čtyři vítězné zápasy se nyní zpod Tater přestěhuje do Žiliny. Třetí duel je na programu ve čtvrtek.

Výsledek - finále, 2. utkání:
Poprad - Žilina 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky: 10. Škovira, 42. Faith - 2. Verčík, 27. Hreus (Král), 27. Jabrocký. Rozhodčí: Jonák, Lauff - Halecký, Mášik. Vyloučení: 2:6, navíc Tomášek a Bambúch oba 10 min., Kroták 5 min. a do konce - Král 5 min. a do konce. Vyloučení: 0:1. Diváci: 5500 (vyprodáno). Stav série: 1:1.