Žilina je poprvé v historii slovenským mistrem

POPRAD

Hokejisté Žiliny se v pátek stali poprvé v historii slovenskými šampióny. V rozhodujícím sedmém finálovém duelu zvítězili na ledě Popradu 4:1 a sérii vyhráli nejtěsnějším rozdílem 4:3 na zápasy. Z triumfu se v dresu Žiliny radují i čeští hokejisté Tomáš Ficenc, Jan Dlouhý a Václav Král.

Popradským svěřencům českého trenéra Ladislava Svozila, kteří také doufali v premiérový ligový triumf, nepomohlo ani vedení 3:2 na zápasy. První mečbol nevyužila Tatravagónka v Žilině, kde prohrála až v prodloužení, dnes neudržela vedení z první třetiny.

Domácí sice poslal do vedení v sedmé minutě kanonýr Kroták, ve druhé části však Kontšek se Špilárem skóre otočili. Definitivní podobu výsledku dali v závěrečných minutách Hreus a do prázdné branky znovu bývalý sparťanský útočník Špilár.

Slovenská extraliga - finále, 7. zápas
Poprad - Žilina 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Branky: 7. Kroták - 33. a 59. Špilár, 30. Kontšek, 58. Hreus. Rozhodčí: Jonák, D. Konc - M. Novák, Mášik. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 5500. Konečný stav série: 3:4.