V úterý začne slovenská extraliga s třemi desítkami Čechů

11. září 2006 20:11 - BRATISLAVA

V úterý odstartuje 14. ročník samostatné slovenské ligy a bude v něm již tradičně velké české zastoupení. Hlavní trenéři ze země úřadujících vicemistrů světa obsadili místa hned ve čtyřech z deseti klubů nejvyšší soutěže a dokonce v každém týmu má český hokej i hráčské zastoupení. Celkem jde o téměř tři desítky hokejistů.

 

Archiv

Z tuzemských trenérů zůstal ve stejném týmu jen Pavel Pazourek ve Skalici. Antonín Stavjaňa se stěhoval z Nitry do Trenčína, Ladislav Svozil vyměnil lavičku Popradu za Zvolen a v Popradu sáhli po Stanislavu Bergrovi. Slovan Bratislava zlákal Rostislava Čadu a nebýt zdravotních potíží Zdislava Tabary mohla mít česká trenérská škola zastoupení v celé polovině slovenské extraligy. S Nitrou měl uzavřenou smlouvu, ale klub si místo něj musel najít jiného kouče.

Podobně jako v české nejvyšší soutěži, tak i ve slovenské extralize byly vedle dalších změn v pravidlech zrušeny remízy. V případě nerozhodného výsledku i po pětiminutovém prodloužení budou rozhodovat samostatné nájezdy, jejichž vítěz získá dva body a poražený jeden. V nastavení se bude hrát v poli ve čtyřech proti čtyřem.

Z extraligy nikdo nesestoupí a současná desítka týmů se tak nemusí strachovat o baráž. Soutěž se může pro ročník 2007/08 rozšířit na jedenáct celků, pokud totiž vítěz první ligy nebude farmářský tým, přímo postoupí. Stejně se má postupovat i v sezoně 2008/09, takže soutěž by se měla rozšířit na dvanáct klubů. Základní část letos skončí po 54 kolech 23. února a o tři dny později začne play-off. Nový mistr bude korunován nejdříve 4. a nejpozději 10. dubna.

Přehled českých zástupců ve slovenské extralize:
Nitra:
Vlastimil Lakosil (brankář), Michael Procházka (obránce), Tomáš Kucharčík, Martin Vozdecký (oba útočníci).
Poprad:
Jaroslav Kasík, Pavel Kumstát (oba obránci), Stanislav Berger (trenér).
Liptovský Mikuláš:
Martin Falter (brankář).
Žilina:
Jan Dlouhý (obránce), Michal Straka, Václav Král (oba útočníci).
Zvolen:
Filip Turek, Luděk Krayzel, Jan Kopecký (všichni útočníci), Ladislav Svozil (trenér).
Trenčín:
Jiří Heš, Aleš Křetinský, Pavel Staněk (všichni obránci), Tomáš Micka (útočník), Antonín Stavjaňa (trenér).
Slovan Bratislava:
Petr Pavlas, Jan Srdínko (oba obránci), Marek Vorel (útočník), Rostislav Čada (trenér).
Skalica:
Pavel Nešťák (brankář), Radim Hruška, Petr Vala, Patrik Fink (útočník), Pavel Pazourek (trenér).
Martin:
Jiří Polák, Vítězslav Škuta (oba obránci), Albín Podstavek (útočník).
Košice:
Miroslav Javín, Jaroslav Špelda (oba obránci).

ČTK