Marek pomohl dvěma góly k páté výhře Magnitogorsku

MOSKVA/HELSINKY

Dvěma góly zavelel hokejový kanonýr Jan Marek k vítězství Magnitogorsku nad Čeljabinskem v zápase 15. kola ruské superligy. Bývalý sparťan a nejproduktivnější hráč uplynulého ročníku extraligy překonal hostujícího gólmana Gelašviliho dvakrát v první třetině, Markovi spoluhráči pak přidali ještě další dvě branky. Magnitogorsk je po páté výhře v sezóně v tabulce na dvanáctém místě.

Jan Marek v dresu Magnitogorsku.

Ruské soutěži vládne mistrovská Kazaň, která po výhře 5:2 nad Nižněkamskem vede neúplnou tabulku o sedm bodů.

Rusko - 15. kolo:
Magnitogorsk - Čeljabinsk 4:0 (Marek 2+0), Kazaň - Nižněkamsk 5:2.

Český hokejista Ivan Huml pomohl finskému TPS Turku k vítězství v jediném dnešním zápase finské ligy s Pelicans Lahti. Na domácím ledě asistoval u dvou ze čtyř branek svého týmu, který vyhrál 4:1. TPS se tak posunulo na osmou příčku tabulky, Lahti je čtvrté.

Finsko - 15. kolo:
TPS Turku - Pelicans Lahti 4:1 (Huml 0+2).

Jedenácté vítězství ze 13 kol dnes vybojovali hokejisté Slovanu, kteří na domácím ledě nasázeli sedm gólů jasně poslední Skalici. Hostům nepomohly změny v realizačním týmu, v němž dnes přišel o post hlavního trenéra Pavel Pazourek a stal se asistentem, a už po první třetině prohrávali 0:4.

Souboj českých gólmanů se odehrál v Liptovském Mikuláši. Domácí Martin Falter dostal o gól méně než nitranský Vlastimil Lakosil a radoval se z vítězství 2:1. Hosté se snažili o vyrovnání při téměř dvouminutové power play, ale Falter si poradil i velkými šancemi Salije či Kmeče.

Slovensko - 13. kolo:
Liptovský Mikuláš - Nitra 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 8. Lopuski, 26. Fatyka - 34. J. Mihálik. Rozhodčí: Bodák - Bednár, Orolin. Vyloučení: 7:6. Bez využití. Diváci: 1470.
Poprad - Košice 5:3 (0:1, 2:1, 3:1)
Branky: 34., 35. a 59. A. Kroták, 46. Bambúch, 51. Cipulis - 7. Lažo z tr. střílení, 30. M. Šterbák, 52. Špilár. Rozhodčí: Reichert - Krpelec, Valach. Vyloučení: 10:8, navíc Kumstát (Poprad) 10 min. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2461.
Slovan Bratislava - Skalica 7:1 (4:0, 1:1, 2:0)
Branky: 3., 12. a 49. Ľ. Hurtaj (na druhou Pavlas), 7. Prokop, 20. Kužha, 38. Hujsa, 41. Pavlas - 25. Liščák. Rozhodčí: J. Konc - Novák, Bulko. Vyloučení: 3:7. Vyloučení: 3:1. Diváci: 4137.
Zvolen - Trenčín 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 10. Škvaridlo. Rozhodčí: Kubuš - Gašparík, Zvrškovec. Vyloučení: 7:6. Bez využití. Diváci: 1801.
Žilina - Martin 1:5 (1:0, 0:3, 0:2)
Branky: 10. Bulík - 35. a 47. Vantroba (na druhou Podstavek), 24. a 54. Mahdalík, 38. Klepáč. Rozhodčí: Rudý - Tvrdoň, Goga. Vyloučení: 9:10, navíc Krajčí (Žilina) 10 min. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1490.

Všichni čeští hokejisté působící v německé lize se dnes asistencí zapsali do statistik kanadského bodování. V divokém zápase s nováčkem ze Straubingu na jednu ze šesti branek Ingolstadtu nahrál obránce Petr Macholda. Také jeho zásluhou domácí v úvodu třetí třetiny vedli už 5:2, ale nakonec vítězství zachraňovali až v prodloužení.

Alinčův Ingolstadt porazil 4:2 poslední tým soutěže, Ficencův Krefeld, a nadále mu patří v tabulce druhá příčka za Mannheimem. Ten dnes vyhrál zápas s Norimberkem.

Německo - 12. kolo:
Eisbären Berlín - Augsburg 6:0, Frankfurt - Straubing 6:5 v prodl. (za domácí Macholda 0+1), Hamburk - Duisburg 2:3, Ingolstadt - Krefeld 4:2 (Alinč 0+1 - Ficenec 0+1), Iserlohn - Hannover 2:3, Mannheim - Norimberk 2:1.