Zlín počtvrté nebodoval, prohrál těsně s Třincem

ZLÍN

Hokejisté Hamé Zlín prohráli v nedělním utkání 24. extraligy s Třincem 0:1 a počtvrté za sebou nebodovali. Jedinou branku zápasu vstřelil ve 37. minutě hostující útočník Lubomír Korhoň, brankář Martin Vojtek si připsal první čisté konto v sezóně. Zlín doma nebodoval podruhé za sebou, navíc už dvě utkání za sebou v domácím prostředí neskóroval.

Ani ve druhém domácím zápase po reprezentační pauze Zlínští nezačali podle představ. Hned při prvním vyloučení Zubíčka pálil Korhoň, proti němuž tentokrát ještě stačil gólman Murín zasáhnout levým betonem. I domácí se dostali před hostujícího brankáře až při početní výhodě, Melenovský vybruslil od zadního mantinelu, ale trefil jen Vojtkovu lapačku. Do konce první třetiny si pak už ani jeden tým nedokázal vypracovat vyloženou příležitost.

Ve 24. minutě se ihned po návratu z trestné lavice zapojil obránce Galvas, v útočném pásmu vybojoval puk, nahrál osamocenému Rachůnkovi, jenže ten ve stoprocentní šanci selhal, když netrefil ani bránu. Vojtek, jenž opět nahradil nemocného Danečka, měl štěstí i při ráně Čecha, který napálil jen tyčku.

Oceláři trpělivě čekali na příležitost a ve 37. minutě se dočkali. Polanský našel bekhendem od zadního mantinelu osamocenému Korhoňovi, který překonal Murína. Zlín chtěl ve třetím dějství alespoň vyrovnat, jenže pokaždé ztroskotal na pozorné třinecké defenzivě v čele s Vojtkem. Ten uspěl proti Rachůnkovi, v 51. minutě měl štěstí, protože při trestu Frola netrefil odkrytou klec Kovář. Domácím v závěru nepomohla ani hra bez brankáře.

Hamé Zlín - Oceláři Třinec 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka a nahrávka: 37. Korhoň (Polanský). Rozhodčí: Šindler - R. Prchal, T. Prchal. Vyloučení: 5:8, navíc Mokrejš (Zlín) 10 min. Bez využití. Diváci: 4365.
Zlín: Murín - Hamrlík, Lučka, Nosek, Zubíček, Horáček, L. Galvas, Vosátko, A. Novotný - Kubiš, Leška, Záhorovský - Melenovský, M. Čech, Rachůnek - Kovář, Kašpařík, R. Pšurný - M. Pšurný, Balán, Mokrejš. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Třinec: Vojtek - D. Seman, Pácal, Kroupa, Frolo, Tesařík, Výtisk, Kundrátek - Vůjtek, Peterek, Martynek - Steber, J. Štefanka, Pavelek - Korhoň, Polanský, Tomas - J. Daneček ml., Kolusz, Vrba. Trenéři: Juřík, J. Daneček st. a Mach.