Karlovarský gólman Sáblík vychytal nulu v Plzni

PLZEŇ

Ve 24. kole hokejové extraligy vyhrála karlovarská Energie na ledě plzeňského Lasselsbergeru 3:0. Velkou zásluhu na výhře hostů měl brankář Lukáš Sáblík, který poprvé v sezóně udržel čisté konto. Dramatický duel definitivně rozhodl při závěrečné power play karlovarský kapitán Václav Skuhravý, jenž se trefil do opuštěné svatyně domácích hned dvakrát.

Tradičně vypjaté západočeské derby nabídlo od úvodního vhazování důrazný hokej z obou stran. Ve třetí minutě zastavil náhradník zraněné karlovarské jedničky Mensatora Sáblík na poslední chvíli nebezpečnou dorážku domácího Šaffera. Za chvíli mohli jít do vedení hosté, přesilovkový pokus Chrenka mířící do levého horního rohu domácí branky však bravurně vytěsnil mimo gólman Málek.

Poté domácí nevyužili dvojnásobnou početní výhodu, když největší příležitost neproměnil Matějovský, který po ideální příhře od Divíška přestřelil odkrytou část branky. Hosté spoléhající na jednoduchý hokej postupně ovládli hru a Málek musel po chybném střídání svých obránců zlikvidovat tvrdou střelu Tvrdka. Domácí hrozili z rychlých protiútoků. Při jednom z nich ujížděli Fabuš s Šafferem na jediného obránce hostů, druhý jmenovaný však bekhendovou střelou Sáblíka nepřekonal.

Na začátku prostřední části domácí přežili téměř dvouminutovou přesilovku hostů pět na tři. Po jejím uplynutí se těžiště hry přeneslo do středního pásma, kde končila většina akcí obou mužstev. Výjimku tvořilo pouze přečíslení Divíška s Matějovským na osamoceného beka hostí, druhý jmenovaný ovšem vystřelil pouze do připraveného Sáblíka. Za chvíli si domácí dvakrát v rychlém sledu pomohli faulem, a nabídli tak hostům přesilovku pět na tři. Hosté během ní sevřeli domácí v jejich obranném pásmu. Se střelou Skuhravého z mezikruží si ještě Málek poradil. Když už ale byli domácí ve čtyřech, propálil plzeňského gólmana tvrdou střelou od modré čáry Dobroň. Domácí inkasovaná branka zdravě nabudila a vrhli všechny síly do útoku. Tím ovšem hostům otevřeli střední pásmo a po průniku hbitého Zaťoviče v poslední minutě druhé třetiny je od pohromy uchránil jen skvělý Málkův zákrok.

V ofenzivní hře domácí pokračovali také ve třetí třetině. Při přesilové hře mohl vyrovnat Šindel, jehož sraženou střelu odvracel z brankoviště před dotírajícím Důrasem hostující Vondrka. Při zoufalém náporu domácích přihrál agilní Kracík Ludvíkovi, který střelou z bezprostřední blízkosti neprostřelil klečícího Sáblíka. Hosté se v posledních pěti minutách hrací doby uchýlili k vyhazování kotoučů do střední třetiny. Po oddechovém čase se domácí trenér Kučera odhodlal ke hře bez brankáře. Ta však Plzni nevyšla a naopak během ní podtrhl karlovarskou výhru dvěma góly Skuhravý.

Lasselsberger Plzeň - Energie Karlovy Vary 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 29. Dobroň (Řezníček), 59. Skuhravý, 60. Skuhravý (Skladaný). Rozhodčí: Smeták - Čech, Chytil. Vyloučení: 9:9, navíc Skuhravý 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 6140.
Plzeň: Málek - Cartelli, Derner, Benák, Mazanec, Dobrovolný, Trnka, Nedoma, Pulpán - Zelenka, Divíšek, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - A. Padělek, Kracík, Ludvík - Fabuš, Kubalík, Šaffer. Trenéři: Kučera a Černý.
Karlovy Vary: Sáblík - Dobroň, Duben, Němec, Řezníček, Jiří Hanzlík, Mudroch, Kloz, Brňák - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dvořák, Kraft, Skladaný - Milan Procházka, Chrenko, Vondrka - Tvrdek, Pech, Zaťovič. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.