Patera s Procházkou režírují výhry Kladna v přesilovkách

20. listopadu 2006 12:41 - KLADNO

Útočné duo Pavel Patera, Martin Procházka režíruje úspěchy Kladna v hokejové extralize. Několikanásobní mistři světa své zkušenosti využívají zejména v přesilových hrách. Kladno pokořilo liberecké soupeře v nevyrovnaném počtu hráčů na ledě hned čtyřikrát a zejména díky tomu si připsalo pátou výhru za sebou.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

"Přesilovky nám v poslední době opravdu vycházejí. Věřil jsem, že dokážeme z dvojnásobné výhody za stavu 3:4 minimálně jeden gól vstřelit. Nakonec jsme dali dva a otočili výsledek. Již jednou se nám něco podobného podařilo," uvedl kapitán Patera v rozhovoru s novináři.

Za výbornou hrou v přesilovkách prý ale nestojí pouze slavné duo "P+P". Je to hra celé přesilovkové pětice, ve které na místě levého obránce nastupuje útočník Jaroslav Kalla. "On je určitě nesmírně důležitým článkem naší hry," podotkl pětatřicetiletý centr.

Podle Patery rozhoduje o jejich úspěchu zejména improvizace. "Když máte pět chytrých hráčů, tak je improvizace lehčí. Žádný nacvičený signál, ve kterém by měl jeden hráč stát zde, druhý tady a třetí tam, však nemáme," tvrdil Patera.

Jeho řada "řádila" při přesilovkách již na začátku sezóny, ale pak se dostavila menší krize a únava. Něco podobného se ale prý nyní nebude opakovat. "Nemyslím si, že by k tomu mohlo dojít. Využít přesilovku, to je rovněž i zásluha nezbytného štěstí. Když ho nemáte, tak vám tam nespadne téměř nic," dodal olympijský vítěz a čtyřnásobný mistr světa.

ČTK

ČT sport Sparta - Liberec dnes 17:00
20210415T17:00:00+0200
Sparta vs. Liberec
Sparta vs. Liberec
Sparta
Liberec
O2 Sport Třinec - Ml. Boleslav dnes 19:00
20210415T19:00:00+0200
Třinec vs. Ml. Boleslav
Třinec vs. Ml. Boleslav
Třinec
Ml. Boleslav

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..