Karlovy Vary po čtyřech výhrách narazily v Třinci

TŘINEC

Hokejisté Třince díky solidní produktivitě, nasazení a výtečnému gólmanu Vojtkovi přehráli Karlovy Vary a potvrdil tak plný bodový zisk ze Zlína. Energie tentokrát vyhořela střelecky.

Hosté zprvu lépe bruslili, ale Vojtek vychytal nájezd Zaťoviče i šanci Krafta. Oceláři udeřili při první přesilovce a videorozhodčí potvrdil, že Kroupa dal 2000. třinecký gól v extralize. Od té chvíle domácí zvýšili nasazení a v oslabení Štefanka trefil tyčku. Ve 34. minutě osvědčil důraz Vůjtek a poprvé od návratu bodoval asistencí u trefy Martynka.

Třinec se uklidnil, Martynek další možnost nevyužil, ale pak si nádherně vyšli vstříc Pácal s Peterkem a 25 s před druhou sirénou kapituloval Sáblík potřetí. Energie bojovala i poté, co se trefil Polanský, a tak po 125 minutách inkasoval v extralize i třinecký Vojtek. Výhru Ocelářů ale pojistil Korhoň.

Jiří Juřík, trenér Třince: "Věděli jsme, že nesmíme inkasovat jako první, pak nám vyšla přesilovka a rozhodl závěru druhé části."

Zdeněk Venera, trenér Karlových Varů: "Třinec vyhrál zaslouženě, byl lepší v efektivitě a prokázal větší hlad po gólech."

Oceláři Třinec - Energie Karlovy Vary 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 14. Kroupa (Polanský), 34. Martynek (Vůjtek), 40. Peterek (Pácal), 48. Polanský (Tomas), 59. Korhoň (Polanský) - 51. Němec (Skladaný). Rozhodčí: Homola - Dřínovský, Klein. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 1802.
Třinec: Vojtek - Tesařík, Výtisk, D. Seman, Pácal, Kroupa, Frolo, Kundrátek - Steber, Štefanka, Skořepa - Vůjtek, Peterek, Martynek - Korhoň, Polanský, Tomas - J. Daneček ml., Kolusz, Vrba. Trenéři: Juřík, J. Daneček st. a Mach.
Karlovy Vary: Sáblík - Dobroň, Duben, Němec, Řezníček, Jiří Hanzlík, Mudroch, Kloz, Brňák - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dvořák, Kraft, Skladaný - Milan Procházka, Chrenko, Vondrka - Tvrdek, Pech, Zaťovič. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.