Plzeň ani ve Vsetíně neskórovala a prohrála 0:2

VSETÍN

Hokejisté Vsetína po sérii čtyř porážek poznali po 25. kole extraligy opět pocit vítězství. Před domácím obecenstvem porazili Plzeň 2:0, když Valaši v obou případech potrestali špatnou rozehrávku soupeře. Západočeši tak ve druhém zápase v řadě nevstřelili ani gól. Na straně domácích naopak finský brankář Simo Vehviläinen vychytal svou premiérovou nulu v české extralize.

První vážnější okamžiky zápasu přišly v početních výhodách. Do vyloženější šance v prvních dvaceti minutách hry se dostal pouze plzeňský Matějovský, ovšem Vehviläinen pohotovou lapačkou na poslední chvíli zasáhl.

V prostřední části hry se diváci konečně dočkali zajímavých momentů. Hosté zlepšili pohyb, lépe kombinovali a vytvořili si nebezpečné příležitosti. Nejblíže otevření skóre zápasu byli ve 29. minutě Plzeňští, když v přesilové hře ujel Ludvík, ale v rozhodující fázi byl faulován Bolfem. Sudí bez váhání nařídil trestné střílení, které ovšem hodně nepřesným zakončením zahodil Kracík. V pokračující početní výhodě pro změnu spálil šanci agilní Matějovský.

Vedení se tak dočkali Valaši. Ve 38. minutě vystihl rozehrávku soupeře Sakrajda, našel nikoho nebráněného Sabola, který z mezikruží tvrdou střelou do horní poloviny překonal Málka.

Velmi blízko rozhodnutí zápasu byli domácí ve 49. minutě. V přesilové hře se do bezprostřední blízkosti Málka a zakončení dostali Šmach s Kučným, ovšem gólman Západočechů čaroval. O chvíli později měli největší příležitost vyrovnat hosté - v přečíslení Šindel vyzval ke skórování Adamského, kterému se podařil blafák do bekhendu, ale v rozhodujícím momentu se mu puk nepodařilo dostat do již odkryté brány.

Rozhodnout utkání se Vsetínu podařilo pět minut před koncem. Další chybu v rozehrávce Plzně využili k přečíslení Dubec s Robem, přičemž pro druhého jmenovaného již nebyl problém skórovat. O závěrečnou hru bez brankáře se hosté připravili dvě minuty před závěrečnou sirénou, kdy se nechal zbytečně vyloučit Dobrovolný a tak Valaši již utkání bez nervů dotáhli zápas do vítězného konce.

Vsetínská hokejová - Lasselsberger Plzeň 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 38. Sabol (Sakrajda), 55. Rob (Dubec). Rozhodčí: Turčan - Guth, Rittich. Vyloučení: 10:11. Bez využití. Diváci: 2320.
Vsetín: Vehviläinen - Šmach, Kučný, Galvinš, Bobček, Bolf, Balčík - D. Květoň, Stantien, Demel - Dubec, Berzinš, Rob - Davídek, Sabol, Sakrajda. Trenéři: Vlach a Kopřiva.
Plzeň: Málek - Benák, Mazanec, Pulpán, Trnka, Cartelli, Dobrovolný, Malinský - Důras, Šindel, Adamský - Padělek, Kracík, Ludvík - Zelenka, Kubalík, Matějovský - Fabuš, Král, Šaffer. Trenéři: Kučera a Černý.