Kašpařík zajistil Zlínu výhru v prodloužení v Budějovicích

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Hokejisté zlínského Hamé ukončili na ledě vedoucích Českých Budějovic svou sérii čtyř porážek za sebou a díky brance Pavla Kašpaříka v poslední minutě prodloužení zvítězili 4:3. Mountfield prohrál před vlastním publikem teprve podruhé v sezóně, ale i přes zisk jediného bodů zůstává v čele extraligy.

Lídr nastoupil v improvizované sestavě bez potrestaného Posmyka a marodů Tomana, Vydareného a Veselého. Krátce po úvodním vhazování měl stoprocentní šanci Melenovský, ale mířil vedle. Při dalším střídání Turek s námahou vytěsnil Zubíčkovu ránu od modré čáry. Při Vosátkově vyloučení v třetí minutě už se skóre měnilo a hned po osmi vteřinách využil po Nedorostově přesné přihrávce početní výhodu Šimánek.

Zlín chtěl odpovědět, s Mokrejšovou tečí Galvasovy střely si domácí gólman ještě poradil, ale při Vakově trestu nedosáhl na kotouč vypálený Vosátkem z levého kruhu přes beka Jindru. Bránící zadák zapůjčený na střídavý start z prvoligové Mladé Boleslavi měl ztíženou roli tím, že předtím zlomil hokejku.

V desáté minutě divoce ostřelovali Murína domácí útočníci Brabenec s Hudcem, skóre však nezměnili. K tomu došlo až ve chvíli, kdy na hanbě seděl Kotrla a jeho spoluhráč Vak ve vlastním oslabení pronikl do zlínského pásma a pod padajícím Zubíčkem poslal puk podruhé za Murínova záda.

Hned po první obrátce Murín vyrazil Macháčkovu nebezpečnou střelu od modré čáry. Pak šel znovu za katr Kotrla a v početní převaze Mokrejš zblízka pálil do odkryté klece, ale do dráhy puku se obětavě vrhl Gřegořek. Svoji nedisciplinovanost se snažil odčinit útočnou aktivitou Kotrla, po objetí branky však Murína nepřekonal.

Při Jindrově vyloučení se snažil Turka ze tří metrů prostřelit Rachůnek, ale byl rovněž neúspěšný. Na protější straně se neujaly ani pokusy Sailera a Vaka, po bleskovém přesunu do útočného pásma neuspěla ani dvojice Nedorost, Sailer. Vyrovnávací gól Zlína přišel jako blesk z čistého nebe. Po nevinně vyhlížející spolupráci Mokrejše s Rachůnkem prošel puk od pravého mantinelu mezi bruslemi překvapeného Turka.

Poté zamířil na trestnou lavici Macháček a hosté podruhé v utkání využili přesilovku, když od modré čáry zamířil po ledě přesně Zubíček. Domácí byli vývojem notně zaskočeni a dlouho se nemohli dostat k pořádné akci. Teprve Hüblova řada rozvířila prach před Murínovou klecí a po Hüblově přistrčení Gřegořek vyrovnal šťastnou střelou od mantinelu.

Rachůnkovo vyloučení pak mohl potrestat Mucha, ale z prostoru mezi kruhy přestřelil. Střelou z otočky před Murínem neuspěl ani Brabenec, který se vzápětí popral s Vosátkem. Posledních 59 vteřin třetí třetiny hráli Moravané přesilovku, ale pozorného Turka nepřekonali. Vyloučený Vak se vrátil na led ve druhé minutě prodloužení a hned připravil šanci Hudcovi. Potom po Jindrově ráně od modré čáry poskakoval puk jen pár centimetrů od brankové čáry, Murín ho nekontroloval, ale gól nepadl. Budějovický Turek poté kryl sólový nájezd Rachůnka, ale na trefu Kašpaříka 19 sekund před sirénou byl krátký.

Mountfield České Budějovice - Hamé Zlín 3:4 v prodl. (2:1, 0:0, 1:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Šimánek (V. Nedorost), 15. Vak (Hřebejk), 52. Gřegořek (V. Hübl) - 9. Vosátko (Leška), 44. Mokrejš (Rachůnek), 45. Zubíček (Nosek), 65. Kašpařík (Rachůnek). Rozhodčí: Smeták - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 4623.
České Budějovice: Turek - Macháček, Gřegořek, Vágner, Kutlák, Mucha, Jindra - M. Hudec, V. Hübl, Brabenec - Šimánek, V. Nedorost, Sailer - Hřebejk, Vak, L. Květoň - Gulaš, Mertl, Kotrla. Trenéři: Jandač a Kupka.
Zlín: Murín - A. Novotný, Hamrlík, Nosek, Zubíček, Vosátko, Galvas, od 41. navíc Horáček, Lučka - Melenovský, Leška, Záhorovský - Mokrejš, M. Čech, Rachůnek - Kovář, Kašpařík, R. Pšurný (32. Mikšovský). Trenéři: Bokroš a Stuchlík.