Karlovy Vary vymazaly znojemský útok a zvítězily 3:0

KARLOVY VARY

Hokejisté Karlových Varů zase o něco utužili svou pozici v horní polovině tabulky, když porazili Znojmo 3:0. Vyrovnané utkání rozhodla střelecká pohotovost domácího Petra Kumstáta a bezchybný výkon brankáře Lukáše Sáblíka, který podruhé v sezoně udržel čisté konto. I ve druhém letošním vzájemném utkání si tak karlovarští připsali plný počet bodů.

Hostující Orli tak nadále tápou a nezaznamenali bod již v šestém utkání na kluzištích soupeřů po sobě.

Krátce po úvodním buly šel na trestnou lavici karlovarský Košťál a brankář Sáblík musel dvakrát zasahovat proti Eratovi. Úvodní minuty nadále provázela především vyloučení. V 5. minutě znojemský gólman Trvaj, který se vrátil do branky Orlů po dvouzápasové přestávce, kryl nepříjemnou Pechovu bombu. Obě mužstva se střídavě tlačila do útoku, ale po celou první třetinu se v útočném pásmu prosazovala dosti ztuha, neboť obrany pracovaly velmi dobře.

Ve 14. minutě sklepnutí Skladaného jen těsně minulo branku Jihomoravanů, při pokusech Jiřího Hanzlíka a Mudrocha od modré byl Trvaj opět na správném místě. Mezi 10. a 18. minutou nevyužili karlovarští tři přesilovky za sebou. Ke konci úvodní třetiny naopak v početní výhodě hodně kousali hosté, ale Sáblík domácí mužstvo podržel.

V úvodu druhé části hry ohrozil znojemskou branku Kumstát a dorážející Skuhravý minul téměř zcela odkrytou svatyni. Vzápětí se ocitl v šanci Svoboda, avšak Sáblík mu brankařskou holí gólové úmysly překazil. Od 26. minuty hráli domácí opět přesilovku, po jejímž skončení zapomněli znojemští obránci na Kumstáta, toho na útočné modré našla Skuhravého přihrávka a nejproduktivnější hráč Energie v sólu nadvakrát překonal Trvaje. Ve 31. minutě postupoval Kumstát z pravé strany opět sám na Trvaje, ale ten tentokrát jeho střelu chytil.

Ve 47. minutě se ale Kumstát již podruhé prosadil, když dorazil nebezpečnou střelu Skuhravého a zvýšil na 2:0. I další minuty patřily spíše domácím a obecenstvo ve Varech se těšilo na další tři body. Téměř tři minuty před koncem se hosté odhodlali k power play umocněné přesilovkou, ale faul Němečka tuto výhodu záhy pokazil. Na začátku 59. minuty trefil autor dvou gólů Kumstát tyčku prázdné znojemské branky, takže výsledku dal konečnou podobu více než minutu před koncem Jiří Hanzlík.

Energie Karlovy Vary - Znojemští Orli 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 28. Kumstát (Skuhravý), 47. Kumstát (Skuhravý), 59. Jiří Hanzlík (Kraft). Rozhodčí: Turčan - R. Prchal, T. Prchal. Vyloučení: 11:12, navíc M. Růžička (Znojmo) 10 min. Bez využití. Diváci: 2890.
Sestavy:
Karlovy Vary: Sáblík - Dobroň, Duben, Němec, Řezníček, Jiří Hanzlík, Mudroch, Kloz, Brňák - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dvořák, Kraft, Skladaný - Milan Procházka, Chrenko, Vondrka - Tvrdek, Pech, Zaťovič. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
Znojmo: Trvaj - Čakajík, Jareš, Bičánek, Němeček, Kotaška, Mojžíš - Erat, Dopita, Meidl - M. Růžička (55. Selingr), Pucher, V. Říha - Plášek, Haman, J. Svoboda. Trenéři: Hořava a Votruba.