Domácí neporazitelnost vytáhla Liberec do čela

28. listopadu 2006 10:37 - LIBEREC

Hokejoví Bílí Tygři z Liberce si po deseti kolech mohou zase užívat pocitu extraligového lídra. Proti Karlovým Varům i na třináctý pokus v sezóně udrželi nedobytnost domácího ledu, navíc výhra 6:2 je letos jejich nejvýraznější.

 

Sport.cz

Z libereckého výkonu čišela herní pohoda, soupeře zlomil třemi góly během čtyř minut. "Kvalitní výsledky i ofenzívní projev vyplývají z vyrovnanosti kádru. Zápasy může rozhodnout kterákoli ze čtyř řad," tvrdí slovenský útočník Lubomír Vaic, jemuž se začíná dařit vedle tradičních spoluhráčů Podkonického s Novákem.

Loni právě tento útok Liberec táhl k prvenství po základní části soutěže. "S Vaškem Novákem jsme po jeho návratu z Omsku potřebovali čas na obnovení dřívější souhry. Věřím, že se budeme ještě dále zlepšovat a jsme natolik zkušení, abychom očekávání zvládli," soudí Vaic.

Liberecká úspěšnost v Tipsport Areně tkví podle útočníka Stanislava Procházky i ve vynikající podpoře ze strany diváků. "Pro soupeře asi není moc příjemné hrát na našem ledě. Lidi dovedou vytvořit pěkný kotel a jsme jim za to vděční," říká kapitán, patřící mezi nejlépe bránící útočníky soutěže. "Tu roli jsem přijal už dávno. I z druhé vlny se dostávám k zakončení," usmívá se Procházka, jenž se trefil i do sítě Varů.

Venku postrádají jistotu

K úplné spokojenosti Liberci schází lepší bilance z cizího prostředí. "Venku má každý proti nám obrovskou motivaci, což je dáno naším postavením v tabulce, a my ani nehrajeme s takovou jistotou jako doma," uvažuje hokejista, jenž nějak intenzívně nevnímá soupeření o první příčku tabulky s Českými Budějovicemi. "Pro fanoušky to je jistě zajímavé, ale sezóna bude ještě dlouhá a současné bodové rozdíly zase tolik neznamenají," doplnil Procházka.

Libereckým smolařem je ale Jan Tomajko. Dvojnásobný mistr světa se nedávno vrátil do sestavy po šestitýdenní pauze zaviněné poraněným kotníkem, ale po pěti zápasech si 30letý útočník zase poškodil ramenní vazy a musel hned na operaci.

"Nyní ho čeká minimálně dvouměsíční pauza, hlavně při oslabení a v defenzívě nám bude chybět," přiznal trenér Josef Paleček, jehož těší domácí síla týmu.

v úterý nebude pro Liberec snadné pozici uhájit, protože hostí Třinec, který v sezóně pokaždé porazil až po samostatných nájezdech. "Soupeř rozhodně nepřijede s bojácnou taktikou, navíc v poslední době hodně vylepšil defenzívu a jedině velmi kvalitní hra může vést k úspěchu," uvedl liberecký kouč.

Josef Pešout, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..