Litvínov vládne extralize, mistr selhal v závěru, u dna se krčí Chomutov

Hokejová Tipsport extraliga měla v neděli na programu kompletní 4. kolo základní části. Sparta porazila Pardubice 4:1, stejně tak Liberec Třinec, Hradec Králové Olomouc a Litvínov Chomutov. Zlín vyhrál v Karlových Varech 4:2, Plzeň uspěla 2:1 po prodloužení ve Vítkovicích, Brno prohrálo 0:2 s Mladou Boleslaví. Stoprocentní je už jen Litvínov, který je první, na opačném konci je bez bodu Chomutov.

Hráči Litvínova se radují z gólu.

Sparta neměla větší problémy s Pardubicemi. Po prvních dvaceti minutách vedla 2:0, v prostřední částí přidala třetí branku a hostům se body hodně vzdalovaly. Nakonec si připsali jen jednu úspěšnou trefu a odjeli domů s porážkou 1:4, což byla v sezóně už třetí.

Zlín v Karlových Varech prohrával, ale prostřední úderná třetina vše změnila. Po čtyřiceti minutách hosté vedli 4:2, poté střelecké hokejky utichly a utkání skončilo 4:2 pro hostující tým.

Liberec byl před zápasem nejhorší v produktivitě - 3 utkání a jen 3 vstřelené góly. Proti Třinci byla situace už jiná. Za 45 minut stihli Tygři vstřelit tři branky. A nebyl konec, domácí nakonec vyhráli 4:1, když pět branek v probíhajícím ročníku nejvyšší soutěže dal tým zpod Ještědu v přesilových hrách.

V rozmezí jedné minuty úvodní dvacetiminutovky padly dva góly ve Vítkovicích, kde hrála v neděli Plzeň. Poté fanoušci museli dlouho čekat na další branku. Ta přišla až v prodloužení a v 63. minutě se o ní postaral David Stach a Indiáni vyhráli 2:1. Domácí poprvé v sezóně ztratili.

Hradec Králové neměl při neděli moc práce s Olomoucí. Kohouti hráli v sobotu a padli s Brnem, o pár hodin poznali další hořkost, domácí vyhráli 4:1.

Tři zápasy a 11 inkasovaných gólů, s takovou vizitkou šla do utkání Mladá Boleslav, která hrála na ledě mistrovské Komety. Až do 54. minuty fanoušci čekali na první branku. K překvapení domácích padla do jejich sítě, hosty poslal do vedení Dominik Pacovský. V poslední minutě potvrdil tři body pro hosty Jakub Klepiš.

Litvínov vstupoval do duelu s Chomutovem jako lídr a nejúspěšnější tým co do počtu vstřelených branek, průměr pět na utkání. Hosté naopak přijeli s nulovým bodovým počinem, potřebovali tedy bodovat, ale opět neuspěli. Domácí dále jedou bez ztráty, připsali si tři body za vítězství 4:1.

4. kolo Tipsport extraligy
Sparta - Pardubice 4:1
Branky: 7. Buchtele, 17. Košťálek, 35. Piskáček, 52. Černoch - 46. Marosz
Karlovy Vary - Zlín 2:4
Branky: 15. Šenkeřík, 25. T. Rachůnek - 17. Kubiš, 24. Poletín, 33. Šlahař, 37. Fořt
Vítkovice - Plzeň 1:2 po prodloužení
Branky: 15. Baranka - 16. V Němec, 63. Stach
Liberec - Třinec 4:1
Branky: 13. Bulíř, 34. Kvapil, 45. Ševc, 50. Redenbach- 19. Adamský
Brno - Mladá Boleslav 0:2.
Branka: 54. Pacovský, 60. Klepiš
Hradec Králové - Olomouc 4:1
Branky: 13. Vincour, 21. Koukal, 27. Miškář, 43. Paulovič - 52. Laš