Zlín zvládl v Litvínově lépe nájezdy

LITVÍNOV

Legrácka na oslavu vítězství tentokrát mohla zůstat schovaná v útrobách litvínovského stadiónu, Zlín zvládl lépe umění samostatných nájezdů.

Sotva stihl místní rodák hudebník Lešek Semelka pobrat dárky od klubu ke svým šedesátinám, domácí prohrávali, když Čech připravil gólovou pozici pro Rachůnka. Při zvýšení na 2:0 si role vyměnili, navíc na Šlégrovo snížení už za 18 sekund zareagoval znovu Rachůnek.

Vstupy do prvních dvou třetin ovládli hosté, úvod třetí části patřil domácím. Reichel nástřelem Murína zpoza brány snížil a začalo drama. Běsnící kouč Zlína Bokroš po několika chybných verdiktech za rozhodčím Polákem málem vlezl až na led, jeho svěřenci však vedení neustrážili. V nájezdech ale zazářili - Hübla překonali Hamrlík, Melenovský i Vosátko!

Petr Fiala, asistent trenéra Litvínova: "Dvě třetiny z naší strany nebyly dobré, hrála jen jedna pětka. Až ve třetí části jsme začali být jako mužstvo."

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Odehráli jsme vynikající utkání, co se týče kázně a bojovnosti. Se dvěma body jsem spokojený."

Chemopetrol Litvínov - Hamé Zlín 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 30. Šlégr (Jenáček), 41. Reichel (Hranáč), 49. Reichel (Prorok) - 2. Rachůnek (M. Čech), 23. M. Čech (Rachůnek), 31. Rachůnek (M. Čech), rozhodující sam. nájezd Melenovský. Rozhodčí: Polák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:11, navíc Skuhrovec - A. Novotný oba 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4226.
Litvínov: J. Hübl - Hranáč, Šlégr, Skuhrovec, Nikolov, Gýna, Punčochář, L. Poživil - Kubinčák, Reichel, Jenáček - Prorok, Benda, Lukeš - Trávníček, Kopecký, Bednařík - Sklenička, od 21. Jánský a Černý. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.
Zlín: Murín - Galvas, Vosátko, Hamrlík, A. Novotný, Zubíček, Nosek, od 21. navíc Lučka - Kristek, Kašpařík, Kubiš - Záhorovský, Leška, Melenovský - M. Čech, Rachůnek, Mokrejš. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.