Budějovice ukončily trápení výhrou nad Vary

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Hokejisté Českých Budějovic ukončili v nedělním utkání 30. kola proti Karlovým Varům své trápení a díky vítězství 3:2 po samostatných nájezdech se dočkali po třech porážkách za sebou opět bodů. Rozhodující branku vstřelil při rozstřelu nejproduktivnější hráč Mountfieldu Viktor Hübl. Energie ztratila body po předešlých třech vítězstvích za sebou.

Po 31 vteřinách zažili Budějovičtí pořádný šok. Jejich bývalý žák Kristek, jenž posílil o víkendu Karlovy Vary ze Zlína, převzal na červené čáře pas od Němce a po úniku poslal puk po Turkovýma nohama do branky. Ve snaze o rychlou odpověď dvakrát vyzkoušel hostujícího gólmana Sáblíka agilní Gřegořek a kapitán Jihočechů Sailer dokonce nastřelil horní tyčku.

Potom našel Vak před brankou volného Kotrlu, jeho teč ale šla vedle. Na druhé straně Vondrka nepotrestal chybnou rozehrávku Vágnera. Potom došlo za karlovarskou svatyní k tvrdému střetu rozhodčího Mináře s útočníkem Hřebejkem. Ten projížděl s pukem podél mantinelu, zastavil se o sudího jako o strom, ale po ošetření se vrátil do hry.

V 11. minutě znovu zaúřadoval druhý útok hostí a Skladaný ze skrumáže přidal druhý gól. Tři minuty před sirénou odkulhal do šatny zraněný Sailer a za chvíli ho následoval otřesený Mucha, kterého zezadu vrazil na mantinel Vondrka. Pod sprchu šel nedobrovolně i karlovarský hráč, který dostal trest na pět minut a do konce utkání.

Pětiminutovou přesilovku zužitkovali domácí až v úvodu druhého dějství, kdy se bombou od modré čáry trefil Gřegořek. Ve 25. minutě po střele hostujícího Němce zaduněla horní tyč, ale po konzultaci s videorozhodčím nebyla situace posouzena jako gólová. Podobný případ nastal o čtyři minuty později, kdy se budějovický Posmyk při hře čtyři na čtyři od modré čáry také málem trefil, ale videorozhodčí byl znovu proti. Domácí brankář Turek nedovolil skórovat hostujícímu Kumstátovi, před osamoceným Hüblem dvakrát výborně zasáhl Sáblík. Při Klozově vyloučení Jihočeši roztočili v útočném pásmu kolotoč, ale kýžené vyrovnání nepřišlo.

Na začátku třetí třetiny putoval na trestnou lavici Kristek, při přesilovce se však z Gřegořkovy trefy od modré radovali diváci předčasně. O sekundu dřív totiž sudí Minář signalizoval Brabencův faul. Vyrovnání viselo na vlásku, při dalším vyloučení nedisciplinovaného Kristka, když nejprve Hudec prokličkoval před Sáblíka a poté Kutlák pálil nebezpečně od modré čáry.

Přesilovku nakonec domácí zužitkovali díky Hudcově zásahu z těžkého úhlu. Šanci pak měl ještě Posmyk, ale v roli falešného křídla po přihrávce Hřebejka neuspěl. Třetí vyloučení Kristka se snažil znovu potrestat Posmyk od modré však nastřelil pouze tyčku. V prodloužení domácí nejprve přestáli oslabení tří hráčů proti čtyřem, poté Turek zlikvidoval Kumstátův nájezd i Řezníčkovu bombu. Stoprocentní šanci měl Veselý, po Vakově přihrávce ale nedal. O výsledku rozhodl v prvním nájezdu budějovický Hübl.

Mountfield České Budějovice - Energie Karlovy Vary 3:2 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 21. Gřegořek (Brabenec), 46. M. Hudec (Gřegořek), rozhodující sam. nájezd V. Hübl - 1. Kristek (Němec), 11. Skladaný (Dvořák). Rozhodčí: Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:9, navíc Vondrka (Karlovy Vary) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 4311.
České Budějovice: Turek - Vágner, Gřegořek, Posmyk, Toman, Mucha (21. Parýzek), Kutlák - M. Hudec, V. Hübl, Brabenec - Kotrla, Vak, Veselý - Hřebejk, Šimánek, Sailer - Gulaš, Mertl, L. Květoň. Trenéři: Jandač a Kupka
Karlovy Vary: Sáblík - Dobroň, Duben, Němec, Řezníček, Jiří Hanzlík, Mudroch, Kloz, Brňák - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dvořák, Kristek, Skladaný - Zucker, Chrenko, Vondrka - Tvrdek, Pech, Zaťovič. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.