Vsetín prohrál v Liberci až v prodloužení

LIBEREC

Souboj prvního a posledního celku tabulky, Liberce a Vsetína měl v úterý na severu Čech nečekaně vyrovnaný průběh a dospěl do prodloužení. V něm dva body pro Liberec zajistil obránce Zíb.

Ve vlažné první třetině Pletka v 6. min. trefil pouze tyčku a v jasné šanci neuspěl ani Podkonický.

Útočné manévry v prostřední části načal už po 57 sekundách Klimenta. Ze Stantienova vyrovnání se hosté těšili jen krátce. Liberec záhy utekl na dvoubrankový rozdíl díky dvěma využitým přesilovkách. Při Dubcově trestu se Zíb prosadil dělovkou od modré a poté Klimentovi stačilo ke druhému gólu v zápase jen 10 sekund z dvojité početní výhody. Vsetínu přinesla snížení spolupráce Berzinše se skórujícím Květoněm.

Na startu třetí třetiny Vsetín nezužitkoval skoro minutu a půl trvající přesilovku pěti proti třem. Hnilička ale přece jen kapituloval potřetí, když ho 62 sekund před sirénou překonal obránce Bobček, který potrestal Šachlovo vyloučení. V nastaveném čase ale Severočeši strhli vítězství na svou stranu a odvrátili senzaci.

Bílí Tygři Liberec - Vsetínská hokejová 4:3 v prodl. (0:0, 3:2, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 21. Klimenta (Jiruš), 30. Zíb (Vaic), 33. Klimenta (Plodek), 63. Zíb (Vaic) - 29. Stantien (Hrňa), 38. O. Květoň (Berzins), 59. Bobček (Demel). Rozhodčí: Smeták - Čížek, Padevět. Vyloučení: 8:10, navíc Zíb - Horák oba 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 3017.
Liberec: Hnilička - Krstev, Čutta, Jiruš, Moravec, Žabka, Zíb, Rýgl, Kočí - Klimenta, Plodek, Víšek - Pletka, Podkonický, V. Novák - Vaic, Šachl, S. Procházka - O. Hruška, Dušek, Jech. Trenéři: Paleček, Čermák a Kapoun.
Vsetín: Vehviälinen - Všetečka, Kučný, Bobček, Šmach, Horák, Galvinš, od 34. navíc Bolf - O. Květoň, Stantien, Demel - Dubec, L. Říha, Rob - Grill, L. Duba, Berzins - Hrňa, Sabol, Kraus. Trenéři: Vlach a Kopřiva.