Kladno baví diváky, trenér trne

9. prosince 2006 05:00 - KLADNO

Ač tomu návštěvy na kladenském stadiónu nenasvědčují, místní Rabat hraje nejatraktivnější hokej v celé extralize. Alespoň podle statistik. První příčka totiž kladenskému celku v počtu nastřílených i inkasovaných branek. Diváci mají gólové přestřelky rádi, za to pro nervy trenérů bývají takové zápasy velkou zátěží.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

U Kladna se projevuje, že v ofenzívě má mnohem více zkušenějších hráčů než v obraně. "Kvalita v útoku je velmi dobrá, ale v obraně to skřípe," přiznává kladenský kouč Zdeněk Müller. "Defenzíva však není věcí jen obrany, ale celé pětky. Jasně, že by se mi hodil někdo do obrany, ale kde teď někoho shánět," řečnicky se táže trenér Středočechů.

Více o pátečních zápasech extraligy najdete ZDE:

Ještě jeden důvod má kladenská produktivita: neustávající úspěšnost přesilovek. "Dali jsme při nich přes polovinu gólů," vypočítává Müller. Všichni soupeři o nich ví, připravují se na ně, ale často bez efektu. Jako včera Zlín. První tři góly dostal v oslabení. "Kluci v první lajně je mají perfektně sehrané," chválí spoluhráče Vítězslav Bílek.

Právě on by se mohl honosit přezdívkou "Specialista na Zlín". Soupeři s vyhlášenou defenzívou dal v prvním vzájemném duelu hattrick, v pátek ho od něj dělil jeden vstřelený gól. "V duchu jsem na něj pomyslel, ale hlavní je, že vyhrál tým," pochvaluje si třiadvacetiletý útočník. "Teď jsem měl trochu útlum, tak jsem rád, že jsem se zase prosadil," libuje si.

sob, Sport.cz, Právo

ČT sport 3:0 Liberec - Třinec 3:0 dohráno
20210422T18:30:00+0200
Liberec vs. Třinec
Liberec vs. Třinec
Liberec
Třinec
ČT sport Liberec - Třinec zítra 17:00
20210423T17:00:00+0200
Liberec vs. Třinec
Liberec vs. Třinec
Liberec
Třinec

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..