Znojmo na třetí pokus porazilo poprvé v sezóně Vsetín

VSETÍN

Poprvé v právě probíhajícím ročníku dokázali hokejisté Znojma porazit nejhorší celek extraligy ze Vsetína. Na jeho ledě byli ve středu lepším celkem a zcela po zásluze si odvážejí všechny tři body za vítězství 3:0. Gólman Znojma Jiří Trvaj tak na Valašsku podruhé v sezoně udržel čisté konto, když před měsícem vychytal Zlín.

Domácí již bez Horáka s Demlem, kteří v minulých dnech přijali nabídky na hostování z ruské superligy, začali velmi vlažně. Oba celky vsadily na hru tří pětek, přičemž jako první zahrozili hosté - v 5. minutě trefil Plášek tyč. Na druhé straně mohl po skrumáži před Trvajovou bránou otevřít skóre Stantien, ale stejně jako Padělek na gólmana nevyzrál.

Skóre zápasu tak otevřel v 11. minutě Erat, který dorazil střelu Dopity. Radost hostů byla ještě větší o pět minut později. V přesilové hře Znojma totiž pokus o vyhození brankáře Vehviläinena skončil na brusli Horáka, od které se puk dostal za brankovou čáru domácích - 0:2.

V prostřední části Valaši zlepšili pohyb, vyrovnali hru, ale na pozorně bránícího soupeře nedokázali nic vymyslet. Znojmo tak hrozilo z rychlých brejků. Blízko třetí uklidňující trefě byli postupně Svoboda, Kotaška a hned dvakrát Haman, ovšem uspěl až pět vteřin před druhou přestávkou důrazný Martin Růžička.

V poslední třetině se již hrál bezstarostný hokej "nahoru - dolů". Domácí trenér udělal několik změn ve složení útoků, ovšem ani v této části hry se Vsetínu na Trvaje vyzrát nepodařilo. A protože také finský gólman v dresu Valachů již žádný puk za svá záda nepustil, další branky se diváci Na Lapači nedočkali a hosté v poklidu dokráčeli za třemi důležitými body.

Vsetínská hokejová - Znojemští Orli 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Erat (Dopita), 16. M. Růžička (Kotaška), 40. M. Růžička (Dopita). Rozhodčí: Bolina - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 2010.
Vsetín: Vehviläinen - Horák, Kučný, Šmach, Bobček, Mocek (41. Ostrčil), Galvinš - Davídek, Stantien, Duba - Rob, Berzinš, Dubec - Grill, Sabol (21. Sakrajda), Kraus. Trenéři: Vlach a Kopřiva.
Znojmo: Trvaj - Kotaška, Jareš, Němeček, Bičánek, Mojžíš, Chvátal - Erat, Dopita, M. Růžička - A. Padělek, Plášek, Haman - V. Říha, Tvrdík, J. Svoboda, od 41. navíc Škoda a Beroun. Trenéři: Hořava a Votruba.