Rubriky:

Tipsport extraliga

Co bude s Kovářem po měsíční smlouvě v Plzni? Jisté je poněkud překvapivě jen jedno

13. prosince 2018 13:01 - Praha

Zůstane v Plzni i poté, co mu koncem prosince vyprší v západočeském klubu měsíční kontrakt, nebo zamíří do některé z jiných evropských soutěží? Jisté je prozatím jen jedno - do Kontinentální hokejové ligy se v probíhající sezoně osmadvacetiletý centr Jan Kovář rozhodně nevrátí.

 

Ondřej Hájek, ČTK

Když Kovářova mise za proniknutím do NHL skončila neúspěchem, projevila o jeho služby zájem řada týmů z KHL. Na stole ležela i nabídka z Magnitogorsku, v němž písecký rodák působil posledních pět sezon a dvakrát s ním získal Gagarinův pohár. Metallurg vedený českými trenéry Josefem Jandačem a Jiřím Kalousem o Kovářův návrat hodně stál. Jenže na ten nedojde.

„Mluvili jsme s Magnitogorskem. Zájem měly i další kluby z Kontinentální ligy. S Honzou jsme o tom debatovali dlouho. V této sezoně ale v KHL rozhodně hrát nebude," prohlásil pro server championat.com Kovářův agent Vladimír Vůjtek mladší.

Jan Kovář z Plzně se raduje z vítězného utkání proti Litvínovu.

ČTK/Ondřej Hájek

„Honza mi řekl, že je připraven vrátit se do KHL v příští sezoně, pokud přijdou zajímavé nabídky," pokračoval Vůjtek.

Zůstane, nebo zamíří do Švýcarska?

Odmítnutí Kontinentální ligy však ještě nutně neznamená, že Kovář sezonu dohraje v Plzni, v níž po návratu ze zámoří odehrál v extralize dva zápasy s bilancí gólu a asistence a vítězným nájezdem jí rovněž pomohl do semifinále Ligy mistrů.

„Může zůstat v České republice, nebo se přesunout do Švýcarska, kde je o něj také velký zájem," přiznal Vůjtek.

škv, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..