Liberec otočil zápas ve Zlíně a udržel se v čele extraligy

ZLÍN

Čtyřmi góly v poslední třetině otočili hokejisté Liberce nepříznivě se vyvíjející zápas na ledě Hamé Zlín a zvítězili 4:2. Domácí sice vedli ještě ve 43. minutě o dvě branky, ale Bílí Tygři díky následující střelecké smršti vybojovali čtvrté vítězství na soupeřově ledě za sebou a udrželi se v čele tabulky. Rozhodující trefu si připsal obránce Jiří Moravec, který dalekonosnou střelou zaskočil brankáře Murína.

Domácí si nemohli přát lepší úvod. Hned při druhém střídání nahodil puk na Hniličku od modré čáry Nosek a reprezentační gólman nestihl kvůli zakrytému výhledu včas reagovat. O chvíli později zůstal za brankou ležet zlínský bek Galvas, po ošetření v kabině se sice v desáté minutě vrátil na střídačku, ale do hry už nezasáhl.

Liberec se po inkasovaném gólu rychle otřepal a důrazem před Murínovou klecí nadělal soupei hodně problémů. Podkonického pokus Murín vyrazil, u levé tyčky dvakrát během oslabení úspěšně zasáhl i proti Vaicovi. Slovenský brankář v dresu Zlína se vyznamenal také při šanci Pletky, kterou mu připravil Šachl. V závěru první třetiny měl vyrovnání na hokejce Pabiška, ani on však na Murína nevyzrál.

Ve 23. minutě se dostal až před zlínskou branku Žabka, jenže ve velmi dobré pozici trestuhodně přestřelil. Celek Hamé pak měl dvakrát po sobě krátké přesilovky pěti proti třem, Hnilička byla ale neprůstřelný, když dokázal vychytat Záhorovského i domácího kapitána Okála.

Zlínští se dočkali zvýšení náskoku až při stejném počtu hráčů na ledě. Po vyhraném vhazování našel Rachůnek nekrytého Čecha a ten se trefil nad padajícího Hniličku. Vzápětí ujížděl na libereckého brankáře Kašpařík, ovšem puk z jeho hokejky skončil na pravém Hniličkově betonu.

V závěru druhé třetiny Zlín nedokázal proměnit ani více než minutu a půl trvající dvojnásobnou početní výhodu, a to se mu vymstilo. Ve třetím dějství totiž Liberec během tří minut vyrovnal. Nejprve odražený puk po Novákově ráně uklidil za Murína bekhendem Vaic, vyrovnání zařídil při vyloučení Kubiše střelou do odkryté klece Pletka. V 56. minutě domácí šokoval obránce Moravec, který napřáhl za modrou čárou a Murín nečekaně puk nezastavil. Definitivní pojistku přidal v závěru při zlínské hře bez brankáře Novák.

Hamé Zlín - Bílí Tygři Liberec 2:4 (1:0, 1:0, 0:4)
Branky a nahrávky: 1. Nosek (Rachůnek), 36. M. Čech (Rachůnek) - 43. Vaic (Novák), 46. Pletka (Šachl), 56. Moravec (Jiruš), 60. Novák (Podkonický). Rozhodčí: Smeták - Chytil, Čech. Vyloučení: 10:12, navíc Vaic (Liberec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5601.
Zlín: Murín - Hamrlík, Galvas, Nosek, A. Novotný, Vosátko, Lučka, Horáček - Melenovský, Leška, Záhorovský - Mokrejš, M. Čech, Rachůnek - Okál, Kašpařík, Kubiš - M. Pšurný, Balán, R. Pšurný. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Liberec: Hnilička - Jiruš, Moravec, Krstev, Čutta, Zíb, Rýgl, Žabka, Kočí - Vaic, Podkonický, Novák - Dušek, Plodek, Víšek - L. Čermák, Šachl, Pletka - S. Procházka, Pabiška, O. Hruška. Trenéři: Paleček, V. Čermák a Kapoun.