Dramata a gólová nadílka ve Zlíně a Olomouci, nešťastná třináctka Pardubic

Ani po vánočních svátcích hokejoví střelci gólový apetit neztratili! Potvrdilo to 29. kolo Tipsport extraligy, v němž se diváci zejména ve Zlíně (6:4 s Hradcem Králové) a v Olomouci, kde mistr z Brna rozhodl i díky hattricku Petra Holíka o výhře 5:4 až v prodloužení, rozhodně nenudili. V dalších středečních zápasech zvítězila Plzeň nad pražskou Spartou 5:2, Mladá Boleslav porazila Vítkovice 4:1, Chomutov prohrál s Libercem 2:4 a poslední Pardubice se výhry nedočkaly ani ve třináctém utkání v řadě, podlehly Litvínovu 2:3. Lídr soutěže Třinec kvůli startu na Spenglerově poháru sehraje utkání s Karlovými Vary až 15. ledna.

Bedřich Köhler z Brna vyrovnává v Olomouci na 2:2.

Drama nabídl televizní souboj Olomouce s Kometou Brno, v němž mistr sice prohrával 0:2, ale během deseti minut prostřední části hry otočil čtyřmi zásahy stav na 4:2. Hanáci nicméně znovu dokázali manko smazat a zápas dospěl až do prodloužení. V něm přestřelku v čase 63:25 rozhodl Petr Holík, který si připsal čtyři body za hattrick a asistenci. Kometa svého soupeře v tabulce bodově dostihla a díky lepšímu skóre i přeskočila.

Také ve Zlíně jako by oba účastníci chtěli připravit divákům opožděnou vánoční nadílku. A povedlo se. K vidění bylo drama a hned deset gólů. Královéhradecký Mountfield vedl po třech trefách během dvou a půl minuty už 4:2, ale domácí nehodili flintu do žita a po parádním obratu ukončili černou šňůru čtyř porážek v řadě. Čtyřmi body za gól a tři asistence k tomu přispěl útočník Jiří Ondráček

Sparťané zakončili v Plzni sérii pěti duelů venku, potřetí za sebou nebodovali a v tabulce klesli na 11. příčku. Naopak Plzeň vyhrála počtvrté z posledních pěti zápasů. Domácí o své výhře rozhodli především díky dvěma využitým přesilovým hrám, navíc i nakonec vítěznou trefu zaznamenal v závěru prostřední části Jaroslav Kracík krátce po skončení početní výhody. Indiáni tak oplatili svému soupeři porážku z jediného vzájemného měření sil v této sezoně.

Trápení Pardubic pokračuje

Pardubice se trápily před Vánocemi a trápí se dál. V souboji s Litvínovem dovolily hostům v úvodní třetině z osmi střel tři branky, což se nakonec ukázalo jako nedostižný rozdíl. Až v závěrečné dvacetiminutovce Východočeši přestříleli soupeře 15:4, snížili a kanonýr Petr Sýkora vstřelil dokonce kontaktní gól, ale třináctou prohru týmu za sebou, tedy po celou jednu čtvrtinu základní části, to neodvrátilo.

Rozdíl mezi posledními Pardubicemi a třináctým Chomutovem nicméně zůstává nadále dvoubodový. Piráti se sice v souboji s druhým Libercem srdnatě bili, ale Bílí Tygři nakonec dvěma góly v závěrečné dvacetiminutovce strhli výhru na svoji stranu a jako první docílili v kolonce vstřelených gólů cifry 100. Dvě branky vstřelili vítězové v přesilovce.

Mladá Boleslav potřetí za sebou vyhrála, Vítkovice naopak prohrály šestý z uplynulých osmi duelů. Dvěma góly se pod vítězství Bruslařského klubu podepsal útočník Lukáš Žejdl.

Hokejová Tipsport extraliga - 29. kolo:
Chomutov - Liberec 2:4
Branky: 15. Vantuch, 35. Dietz - 18. M. Kvapil, 21. Lenc, 52. Ordoš, 59. Ševc
Zlín - Hradec Králové 6:4
Branky: 12. Poletín, 28. D. Nosek, 35. Popelka, 43. Fořt, 48. Kubiš, 58. Ondráček - 16. Vincour, 31. F. Pavlík, 32. Paulovič, 34. R. Pavlík
Mladá Boleslav - Vítkovice 4:1
Branky: 22. a 56. Žejdl, 18. Skalický, 49. Bernad - 32. Szturc
Plzeň - Sparta 5:2
Branky: 13. Jan Kovář, 32. Gulaš, 39. Kracík, 44. V. Němec, 60. P. Straka - 30. Klimek, 42. Pech
Pardubice - Litvínov 2:3
Branky: 41. Holland, 48. P. Sýkora - 7. Gerhát, 12. F. Lukeš, 16. L. Válek
Olomouc - Brno 4:5 v prodloužení
Branky: 19. a 39. J. Knotek, 17. Jergl, 38. Ondrušek - 24, 30. a 64. P. Holík, 26. Köhler, 28. Zaťovič