Šlágr zvládl lépe mistr z Brna, Plzeň deklasovala Pardubice

Rekordní výhru této sezony přineslo 32. kolo Tipsport extraligy. Postarali se o ni hokejisté Plzně, kteří rozstříleli poslední Pardubice 11:1! Šlágr kola skončil výhrou mistrovské Komety Brno, lídra z Třince porazila 4:1. V dalších zápasech Vítkovice nedaly šanci Zlínu (6:1) a Hradec Králové přetlačil Karlovy Vary 3:2. O jediný úspěch hostí v pátečním programu se postarala Olomouc výhrou 4:1 v Litvínově. Ve středeční předehrávce zvítězil Chomutov 4:3 na ledě Sparty, kolo bude uzavřeno v sobotu soubojem Liberce s Mladou Boleslaví.

Gólová radost brněnských hokejistů.

Titul je ve správných rukou, jako by chtěli naznačit výhrou v repríze finále minulé sezony úřadující šampioni z Brna. Lídr aktuální tabulky z Třince se do extraligového kolotoče vrátil po účasti na Spenglerově poháru, kde všechny tři zápasy prohrál. A na štíru byl s koncovkou i tentokrát, na brankáře Vejmelku dokázal vyzrát jen Martin Růžička.

Třemi body za dva góly a přihrávku se pod výhru 4:1 brněnského celku podepsal Peter Mueller a Kometa připravila Ocelářům v domácí soutěži teprve druhou porážku z posledních šestnácti kol. Do sestavy vítězů se vrátil i útočník Tomáš Plekanec, který Vánoce strávil na krátké osobní dovolené v Kanadě.

Plzeň si na svém ledě v duelu s posledními Pardubicemi otevřela střelnici. Již po 73 sekundách otevřel skóre zápasu Jan Kovář a pak už se to do sítě hostů sypalo jako sněhová nadílka. V polovině utkání na stavu 0:4 přenechal Kacetl svoje místo mezi tyčemi Hamerlíkovi, ale ani druhý pardubický brankář kanonádu Indiánů nezastavil a inkasoval ještě víc. Čestného úspěchu se dočkali Východočeši až za stavu 0:7 v závěrečné třetině. Dynamo prohrálo 15 z posledních 16 zápasů a jeho situace je nezáviděníhodná.

Také Vítkovice nedaly Zlínu naději na úspěch. Na úvodní Lakatošovu trefu odpověděl už o půl minuty později Olesz, v úvodní dvacetiminutovce přidali domácí další čtyři góly a o osudu utkání bylo v podstatě rozhodnuto. Berani se trápí, prohráli sedm z uplynulých osmi duelů, Ostravané naopak už třikrát za sebou bodovali naplno.

Hanáci po sérii porážek zabrali

V souboji tabulkových sousedů Olomouc po pěti porážkách zabrala a Litvínov porazila 4:1. V souboji slovenských brankářů byl úspěšnější Branislav Konrád, jenž pochytal 33 střel domácích a čisté konto mu pokazil až v poslední třetině Lukeš. Hanáci znovu potvrdili, že to na Severočechy umějí: Litvínov porazili počtvrté z posledních pěti duelů.

Hradec Králové se po vítězství v základní hrací době 3:2 nad Karlovými Vary bodově dotáhl na druhý Liberec. Mountfield doma s Energií již osmkrát za sebou naplno bodoval. Naposledy neuspěl 26. ledna 2014.

Hokejová Tipsport extraliga - 32. kolo:
Plzeň - Pardubice 11:1
Branky: 2. a 6. Jan Kovář, 30. a 39. D. KIndl, 28. Allen, 40. Eberle, 41. Gulaš, 52. Čerešňák, 55. Kantner, 58. Kratěna. 59. Preisinger - 43. Mandát
Litvínov - Olomouc 1:4
Branky: 54. F. Lukeš - 24. Jergl, 38. J. Knotek, 50. Nahodil, 59. Škůrek
Vítkovice - Zlín 6:1
Branky: 8. a 31. Zdráhal, 3. Olesz, 5. Stránský, 13. D. Květoň, 16. Roman - 3. Lakatoš
Hradec Králové - Karlovy Vary 3:2
Branky: 6. Vincour, 22. Cingel, 32. P. Koukal - 7. Griger, 44. Flek
Kometa Brno - Třinec 4:1
Branky: 26. a 49. Mueller, 37. O. Němec, 55. Zaťovič - 36. Martin Růžička
Předehráno ve středu. Sparta - Chomutov 3:4