Sparta nastoupí ve speciálních dresech! Bez reklam a se jmény 191 zesnulých hrdinů

1. února 2019 09:23 - Praha

V minulosti už oblékali dresy připomínající policejní, hasičské či záchranářské uniformy, byli oděni i do vojenských maskáčů. I v letošním jubilejním desátém ročníku akce Sparta vzdává hold věnuje pražský hokejový klub na začátku února dva své zápasy členům integrovaného záchranného systému (IZS) a Armády České republiky (AČR). Tentokrát těm, kteří při výkonu služby přišli o život.

 

www.hcsparta.cz

Desátý ročník akce s podtitulem „Pocta hrdinům“ vyvrcholí dvěma domácími zápasy Sparty – v pátek 1. února od 18:30 proti Vítkovicím a o dva dny později od 15:00 (slavnostní ceremoniál odstartuje o půl hodiny dříve) proti Plzni.

Právě proti Západočechům nastoupí sparťané ve speciálních dresech, které tentokrát budou bez reklam. Objeví se na nich naopak jména všech 191 padlých hrdinů IZS a AČR, kteří padli při výkonu služby od vzniku České republiky do konce roku 2018, ať už v ČR, nebo na zahraničních misích v případě českých vojáků.

https://www.facebook.com/hcsparta/videos/535357580264512/

„Chceme vzdát hold členům všech jednotek, kteří v rámci výkonu služby položili to nejcennější, co měli. Svůj život,“ uvedl předseda představenstva Sparty Petr Bříza, který stál v roce 2009 u vzniku tohoto ojedinělého projektu.

Hrané dresy se poté budou tradičně dražit v aukci. Její výtěžek bude přidán k výnosu z dražby výročních dresů a společně poputují na konto Nadace policistů a hasičů, Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR a Vojenského fondu solidarity. Na tato konta poputuje i část výtěžku ze vstupného – vedle běžných fanoušků navštíví oba zápasy více než 12 tisíc členů IZS a AČR.

škv, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2021/22

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..