Sparta - Třinec 2:3Návrat legendy Spartě nepomohl. Triumf Ocelářů zařídil dvěma góly Dravecký

5. Dravecký 0 : 1
19. Kudrna 1 : 1
31. Sill 2 : 1
36. Roth 2 : 2
43. Dravecký 2 : 3

Ani návrat nejproduktivnějšího hráče v dějinách klubu Jaroslava Hlinky, který dres hokejové Sparty oblékl téměř po roce, Pražanům nepomohl ukončit sérii dvou proher. Svěřenci Uweho Kruppa prohráli v dohrávce 48. kola Tipsport extraligy s Třincem 2:3 a v tabulce zůstávají desátí s tříbodovým náskokem na Litvínov. Oceláři, v jejichž dresu se blýskl dvěma góly Vladimír Dravecký, vyhráli potřetí za sebou a na třetí Hradec Králové už ztrácejí jen bod.

Vladimír Dravecký z Třince překonává Matěje Machovského v brance Sparty. Vlevo přihlíží obránce pražského klubu Jeremie Ouellet-Blain.

Pro dvaačtyřicetiletého Hlinku utkání snad ani nemohlo začít hůř. Po ubráněné přesilovce Ocelářů byl totiž v páté minutě při svém prvním střídání na ledě u vedoucího gólu hostů, jenž povedenou tečí zařídil Dravecký. Tu neviděl sparťanský kotel, který krátce před úvodním buly na protest proti neuspokojivým výkonům svěřenců trenéra Kruppa vyklidil svá místa v hledišti a vrátil se na ně až před druhou třetinou.

Inkasovaná branka s už tak křehkým sebevědomím Pražanů ještě víc zatřásla a třinecký gólman Hrubec se v brance dlouho nudil. Až v závěru první třetiny zlikvidoval zakončení Pecha. Sparta však do první přestávky přece jen dokázala srovnat, když krátce po skončení její přesilovky překonal Hrubce nechytatelnou dělovkou z pravého kruhu Kudrna.

Sparťanští fanoušci na začátku první třetiny na protest opustili hledištěVideo: Sport.cz

V polovině utkání pláchl sparťanské obraně Martin Růžička, gólman Machovský ale jeho zakončení zlikvidoval betonem. V pokračující hře se ve vlastní třetině zmocnil puku sparťan Sill, v nabrané rychlosti se protáhl mezi dvěma třineckými beky a ranou nad rameno Hrubce poslal Spartu do vedení.

Růžička napravil svůj zkrat

Oceláři nejenže museli dotahovat, ale na deset minut přišli i o Růžičku, který musel na trestnou poté, co u rozhodčích vehementně protestoval, že byl při svém úniku faulován domácími hráči.

Útočník Třince Martin Růžička se marně snaží překonat Matěje Machovského v brance Sparty.

I bez svého kanonýra se ale hosté dočkali srovnání, protože ve 36. minutě při přesilovce zamířil přesnou ranou pod horní tyčku obránce Roth. A na startu třetího dějství se Růžička za svůj desetiminutový trest omluvil tím nejlepším možným způsobem. Za brankou Sparty obral o puk lehkovážného Kalinu, předložil jej Draveckému, který svým druhým gólem v utkání upravil na 3:2 pro hosty.

Sparta se ale nevzdávala, blízko vyrovnání byla hned vzápětí, když Hrubcovi vypadl puk z výstroje. Ten ale své zaváhání ihned napravil a následně se blýskl v oslabení, když si na něj nepřišel osamocený Hlinka. Pražané v té době měli obrovský tlak, jenže na třineckého brankáře si nepřišli ani ve stoprocentních příležitostech, tak jako dvakrát Pech nebo Piskáček.

Brankář Třince Šimon Hrubec a jeho spoluhráč Milan Doudera.

Když byl čtyři minuty před koncem základní hrací doby vyloučen Werek, naskytla se domácím jedna z posledních šancí na srovnání. Nepomohlo ale ani odvolání Machovského a hra se šesti bruslaři. Faul Klímy v čase 59:40 pak vzal naděje Sparty definitivně. Třinec tak ve vzájemných zápasech bodoval se Spartou pošesté za sebou.

Hokejová Tipsport extraliga - dohrávka 48. kola:
HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 19. A. Kudrna (Piskáček, Černoch), 31. Sill - 5. Dravecký (Galvinš, D. Musil), 36. Roth (M. Kovařčík), 43. Dravecký (Martin Růžička). Rozhodčí: Mrkva, Pražák - Hynek, Špůr. Vyloučení: 4:5, navíc Martin Růžička (Třinec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 7238.
Sparta: Machovský - Blain, Kalina, T. Voráček, Piskáček, Košťálek, Tomáš Dvořák, T. Pavelka - Smejkal, Sill, Černoch - Roberts Bukarts, J. Hlinka, Klimek - Forman, Pech, Buchtele - Rousek, Kevin Klíma, A. Kudrna. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.
Třinec: Hrubec - Roth, Gernát, D. Musil, Galvinš, Matyáš, M. Doudera - Martin Růžička, P. Vrána, Svačina - Hrňa, Marcinko, Dravecký - Š. Novotný, Polanský, Werek - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski - Cienciala. Trenéři: Varaďa, M. Zadina a Raszka.