Olomouc - Pardubice 3:2Olomouc drží šestku, Hanáci porazili poslední Pardubice

Olomouc

Hokejisté Olomouce porazili v 50. kole extraligy Pardubice těsně 3:2. Hanáci prohrávali 1:2, v 50. minutě ale dokonal obrat Jan Švrček a domácí tak udrželi šesté místo, které zaručuje přímý postup do čtvrtfinále play off. Zatímco Olomoučtí vyhráli pošesté za sebou, Dynamo ztratilo sedmé utkání v řadě.

Zbyněk Irgl z Olomouce se raduje z gólu proti Pardubicím.

Utkání začalo vyrovnaným hokejem bez velkých šancí. Do první vážnější příležitosti se dostal osamocený Jergl, kterého ale hostující gólman Klouček vychytal. To se mu však už nepovedlo o malou chvíli později, kdy si Irgl nabruslil na střed hřiště a nechytatelnou střelou otevřel skóre. Pardubičtí vyrovnali ve své třetí přesilové hře v první části hry. Zda puk z hole Poulíčka opravdu překročil brankovou čáru musel sice překontrolovat videorozhodčí, ale po rychlém telefonátu byla branka uznána.

Fanoušci Olomouce v duelu s Pardubicemi.

Ve druhé třetině již museli být oba brankáři ve střehu více. Domácí Lukáš inkasoval při vlastní přesilovce, když Hovorka využil nepřesné rozehrávky Hanáků, sám sice při zakončení ještě neuspěl, puk do sítě ale dopravil dorážející Rolinek. Klouček v druhé části hry vyřešil většinu nebezpečných situací, včetně na sebe navazujících střel Ondruška a Holce i následného závaru před brankou.

Skórovat v oslabení se však povedlo také domácím. Nahodil vybojoval puk v útočném pásmu, předal ho Ondruškovi, který jej nadvakrát poslal za Kloučkova záda.

Ve třetí třetině se dostal ke třem dobrým střelám po sobě olomoucký Strapáč, Klouček však pokaždé dokázal zasáhnout. Prostřelil ho až po spolupráci dvou obránců Švrčka se Škůrkem prvně jmenovaný. Pojišťovací branku měl na holi Irgl, jenže Klouček jeho střelu do odkryté branky zázračně vytáhl nad. Výsledek 3:2 už se nezměnil.

HC Olomouc - HC Dynamo Pardubice 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Irgl (Švrček, Strapáč), 35. Ondrušek (Nahodil), 50. Švrček (Škůrek) - 19. Poulíček (Horký, Machala), 27. Rolinek (Hovorka). Rozhodčí: R. Svoboda, M. Sýkora - D. Jelínek, Brejcha. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 4071.
Olomouc: Lukáš - Škůrek, Vyrůbalík, Dujsík, Švrček, L. Rutar, Ondrušek - Jergl, J. Knotek, Ostřížek - Irgl, Strapáč, Burian - Skladaný, Nahodil, Laš - V. Tomeček, Kolouch, J. Káňa - od 21. navíc Holec. Trenéři: Tomajko a Moták.
Pardubice: M. Klouček - Nedbal, J. Mikuš, Porseland, Děrvuk, Holland, Budík - P. Sýkora, Dušek, M. Kratochvil - Hovorka, Marosz, Rolinek - Horký, Poulíček, Machala - Matýs, Koffer, Pochobradský. Trenéři: Lubina a Čáslava.