Karlovy Vary - Pardubice 4:2Karlovy Vary si upevnily dvanácté místo

40. Rolinek 2 : 2
44. Gríger 3 : 2
59. Beránek 4 : 2

Karlovy Vary

Hokejisté dvanáctých Karlových Varů zvítězili v 51. kole extraligy nad posledními Pardubicemi 4:2 a zvýšili svůj náskok v boji o únik baráži před třináctým Chomutovem na šest bodů. Vítěznou branku Energie vstřelil ve 44. minutě slovenský útočník Dávid Gríger a 64 sekund před koncem pečetil výsledek při power play Ondřej Beránek.

Radost hráčů Karlových Varů, ilustrační snímek.

Do utkání vstoupili aktivněji domácí a už po devíti vteřinách se ocitl sám před Kloučkem Rachůnek, ale nedokázal bekhendovou kličku dotáhnout do gólového konce. Úvodní aktivitu domácí zužitkovali v osmé minutě po Mikúšově střele.

Dynamo po obdržené brance zvýšilo aktivitu. Ve 12. minutě nejdříve trefil Kratochvil tyčku a následně po Rolinkově přihrávce vyrovnal Hovorka. Gól ještě musel potvrdit videorozhodčí. O 18 vteřin později ale střelou z levého kruhu vrátil Karlovým Varům vedení Rohan.

V druhém dějství si vytvářelo více brankových příležitostí Dynamo. Jen díky výbornému výkonu brankáře Bednáře, drželi domácí jednobrankové vedení až do 40. minuty. Zmatku před brankou domácích využil 12 sekund před druhou pauzou Rolinek a po objetí branky zasunul puk za záda karlovarského gólmana.

Energie se dostala zpět do vedení ve 44. minutě, kdy Gríger po několika odrazech dotlačil puk za brankovou čáru. Domácí si hlídali těsné vedení a odolávali snaze hostů o vyrovnání. Definitivní podobu výsledku dal v 59. minutě střelou do prázdné branky Beránek. Pardubice si tak připsaly osmou porážku v řadě.

51. kolo hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - HC Dynamo Pardubice 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 8. T. Mikúš (T. Rachůnek), 13. M. Rohan (Kohout, Sičák), 44. Gríger (O. Beránek, T. Rachůnek), 59. O. Beránek - 12. Hovorka (Rolinek, J. Mikuš), 40. Rolinek. Rozhodčí: Rozhodčí: Hejduk, Obadal - Pešek, Ganger. Vyloučení: 3:5. Bez využití Diváci: 2962.
Karlovy Vary: J. Bednář - Šenkeřík, Plutnar, Kozák, Eminger, M. Rohan, Sičák, Šafář - O. Beránek, Gríger, T. Rachůnek - T. Mikúš, Roman Vlach, J. Černý - Gorčík, Skuhravý, Balán - Kohout, Kverka, Stloukal. Trenéři: Pešout a Mariška.
Pardubice: M. Klouček - Holland, Eklund, Nedbal, J. Mikuš, J. Zdráhal, Budík, Porseland - P. Sýkora, Ihnacak, M. Kratochvil - Hovorka, Marosz, Rolinek - Horký, Poulíček, Machala - J. Kloz, Bubela, Perret. Trenéři: Lubina, Čáslava a R. Král.