Rubriky:

Tipsport extraliga

Parádní Hrabalovo gesto! Opravil verdikt rozhodčího ve svůj neprospěch. Krásná věc, klaní se sparťané

13. března 2019 14:53 - Praha

Odvolat trest pro soupeře? V dlouhodobé části extraligy asi normální záležitost. Ale v play off? To už chce mít přinejmenším odvahu. A přesně tu měl ve druhém zápase předkola proti Spartě Praha obránce Vítkovic Josef Hrabal. Přiznal, že vysoká hůl, která zasáhla ve třetí dvacetiminutovce do obličeje Rastislava Deje byla jeho a ne sparťanská, a odmítl tak přesilovou výhodu pro svůj tým.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

„Automatická věc. Mrzelo mě, že jsem tam Rastyho praštil. Ani nevím, jestli tam kolem nějaký jejich hráč byl, možná některý ležel na ledě," řekl Hrabal, který šel sám o pár minut později za hákování pykat na trestnou lavici.

„Když je člověk na trestné za takového stavu (1:1), a ještě takhle na konci, tak vždycky trne. Sparťané přesilovku sehráli velmi dobře, navíc zlomili Romanovi Szturcovi hůl. To se pak hůře brání. Ale podržel nás brankář, dvakrát se nám to tam odrazilo. Měl jsem štěstí, že jsme gól nedostali," oddychl si Hrabal, který přišel do Ostravy v průběhu sezony z Pardubic jako náhrada za Ivana Baranku.

Hlavní opory Vítkovic ve druhém utkání předkola play off se Spartou - střelec obou gólů David Květoň a brankář Patrik Bartošák.

Jaroslav Ožana, ČTK


Hrabal založil rozhodující akci

Pravidlo, že každý dobrý skutek je po zásluze potrestán, naštěstí pro něj tentokrát neplatilo. Krátce poté, co se Hrabal vrátil z trestné lavice, založil průnikem do útočného pásma akci, na jejímž konci vstřelil David Květoň vítězný gól Vítkovic.

„Pepovo gesto bereme. Pokud to tak cítil, tak to udělal správně, tak jak se to má dělat. Musíme si to uhrát jinak, ne chtít přesilovky, které nebyly," ocenil Hrabalovo gesto fair play Květoň, jenž dvěma góly zajistil Vítkovicím vedení 2:0 na zápasy.

Gesto fair play ocenili i protihráči. „Před takovým hráčem můžu jenom smeknout. Ukázal charakter. Za vyrovnaného stavu je to velké gesto. Navíc tam byla krev, oni by měli čtyři minuty přesilovku. Krásná věc, jen víc takových," vysekl Hrabalovi poklonu útočník Sparty Jiří Černoch.

tom, Sport.cz, Právo

  Karlovy Vary - Ml. Boleslav dnes 17:30
20191018T17:30:00+0200
Karlovy Vary vs. Ml. Boleslav
Karlovy Vary vs. Ml. Boleslav
Karlovy Vary
Ml. Boleslav
  Vítkovice - Litvínov dnes 17:30
20191018T17:30:00+0200
Vítkovice vs. Litvínov
Vítkovice vs. Litvínov
Vítkovice
Litvínov
  Olomouc - Hradec Králové dnes 18:00
20191018T18:00:00+0200
Olomouc vs. Hradec Králové
Olomouc vs. Hradec Králové
Olomouc
Hradec Králové
O2 Sport Pardubice - Třinec dnes 18:00
20191018T18:00:00+0200
Pardubice vs. Třinec
Pardubice vs. Třinec
Pardubice
Třinec

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..