Sparta odvrátila konec sezony! Boleslav vybojovala ve Zlíně mečbol

Obě série předkola play off hokejové Tipsport extraligy mají po třetích zápasech stav 1:2. Mladá Boleslav za nerozhodného stavu vybojovala mečbol po vítězství 2:1 na ledě Zlína. Sparta po porážkách v úvodních dvou duelech doma proti Vítkovicím odvrátila konec sezony výhrou 4:3. O vítězích sérií se může rozhodnout už v pátek.

Hráči Sparty se radují z druhého gólu proti Vítkovicím, který dal Lukáš Klimek (vpravo). Vlevo je Lukáš Rousek.

Sparta čtvrtečním vítězstvím ukončila dlouhou dvanáctizápasovou sérii porážek ve vyřazovacích bojích. Když po úvodní inkasované brance od vítkovického Tybora otočila průběh zápasu čtyřmi góly za sebou, zdálo se, že Sparta míří za jednoznačnou výhrou.

Hosté ale ve třetí třetině dokázali dvěma góly snížit na jednobrankový rozdíl a při závěrečné power play dokonce sahali po vyrovnání, jenže Šidlíkův pokus zastavila tyč.

Hráči Sparty se radují z gólu proti Vítkovicím.

Gólem a asistencí pomohl Spartě k výhře Klimek, dvěma přihrávkami pak přispěl Rousek.

Do řad hokejistů Mladé Boleslavi se po dvouzápasové absenci kvůli viróze vrátil nejproduktivnější hráč Michal Vondrka a hned se ujal klíčové role v mimořádně důležitém třetím duelu série ve Zlíně.

Hráči Mladé Boleslavi se radují z gólu proti Zlínu ve třetím utkání předkola play off.

Ve třetí třetině vystřelil ranou od modré hostům vítězství. Po úvodní Klepišově trefě se ještě podařilo Beranům zásluhou Fořta srovnat. Po Vondrkově brance už se ale domácím v ofenzivě nedařilo a Růžičkovu bránu téměř neohrozili.

Předkolo play off hokejové extraligy – 3. zápasy:
Zlín – Mladá Boleslav 1:2
Branky: 29. Fořt – 21. Klepiš, 43. Vondrka
Stav série: 1:2.
Sparta – Vítkovice 4:3
Branky: 20. Kudrna, 25. Klimek, 30. Jarůšek, 41. Delisle – 16. Tybor, 45. Schleiss, 48. Kucsera

3 : 0 Pardubice - Třinec 3 : 0 dohráno
20240424T18 : 00:00+0200