Živě

Kovář a Gulaš? Je možné, že lajnu budou mečovat. Jsme na to připraveni, hlásí kouč Plzně před čtvrtfinále

15. března 2019 15:43 - Plzeň

Napětí v něm pomalu roste. Plzeňští hokejisté si od pondělí dají čtvrtfinálové repete s Olomoucí a jejich trenér Ladislav Čihák tuší pořádnou lopotu.

 

Miroslav Chaloupka, ČTK

Jeho svěřenci sice loni ovládli sérii 4:1 na zápasy, žádná selanka to však nebyla. Navíc vzájemná bilance z nedávno skončené základní části hovoří pro Hanáky, kteří vyhráli tři ze čtyř duelů. „O to víc musíme být na špičkách, protože víme, že se na nás dokážou nachystat. Jsou v šestce zaslouženě a respektujeme jejich sílu," říká kouč Škody.

Přitom se připravuje, že Olomoučtí vytáhnou do bitev svoje tradiční zbraně: urputnost, bojovnost a tvrdost. „Musíme být silní na puku, včas puky posouvat a jednoduše je dostávat do brány," nabádá.

Brankář Plzně Dominik Frodl.

Josef Vostárek, ČTK

Souboj mezi oběma kluby patří v extraligovém play off už k evergreenům, vždyť se o postup mezi nejlepší čtyřku střetnou potřetí za poslední čtyři roky. V obou sériích triumfovali modrobílí. „Olomouc pokaždé stavěla na skvělé defenzívě. Po odchodu pana Venery hraje trochu ofenzivněji. V tom je letos lepší. Nad čtvrtfinálovým soupeřem jsem ovšem nekalkuloval. Jestli chceme do semifinále, musíme prostě čtyřikrát vyhrát a porazit kohokoliv," burcuje Čihák.

Mužstvu věří a tvář mu zdobí úsměv. I proto, že už má k dispozici některé uzdravené opory. Na marodce sice dál zůstávají Ondřej Kratěna, Jakub Kindl a David Kvasnička. Na druhou stranu se do tréninku zapojili obávaný střelec Vojtěch Němec, další forvard Petr Straka i slovenský reprezentační obránce Peter Čerešňák. V minulém duelu proti Karlovým Varům nechyběl v sestavě klíčový útočník Kovář, jenž od svého prosincového návratu ze zámoří Plzeň výrazně pozvedl.

S Gulašem si vzájemně výborně sedli a stali se postrachem protivníků. Právě k elitní formaci hledí plzeňští fandové s největším očekáváním. „Je možné, že tuhle lajnu budou mečovat. Jsme připraveni úplně na všechno. Máme výhodu, že začínáme doma a střídáme v zápase jako druzí. Ale chytily se také jiné útoky. Rostříleli se beci, gól může dát opravdu kdokoliv," připomíná Čihák.

jsv, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..