Živě

Brno za šest milionů vymění v hokejové hale mantinely a střídačky

19. března 2019 09:50 - Praha

Brno letos skoro za šest milionů korun nainstaluje nové mantinely a střídačky v hokejové DRFG aréně, která je známá jako hala Rondo. Mantinely budou vyšší a bezpečnější podle mezinárodních parametrů pro soutěže, uvedl v tiskové zprávě radní pro sport Jaroslav Suchý (KDU-ČSL). V hale hraje Kometa, která útočí na třetí extraligový titul po sobě.

 

Halu vlastní městská společnost Starez-Sport a pronajímá ji Kometě. Klub jako nájemce požádal o výměnu mantinelů včetně střídaček, časomíry, trestné lavice, rámů na sítě a sítí, a to z důvodu bezpečnosti a požadavků na mantinely při mezinárodních zápasech. Vybavení tak bude odpovídat novým pravidlům Mezinárodní federace ledního hokeje.

Kometa nyní hraje čtvrtfinále play off. Výměna by měla začít po skončení soutěže, tedy v závěru května ihned po rozpuštění ledové plochy. Skončit by měla v polovině července. "Užitek z toho bude mít klub i sportoviště. Mantinely budou vyšší a bezpečnější," uvedl Suchý.

V hale, která vznikla v roce 1982, se konají i různé sportovní soutěže a a kulturní akce. Na hokej má kapacitu 7700 diváků, na zápasy Komety mnohdy místa nestačí. Město plánuje stavbu nové multifunkční haly na výstavišti pro 12 tisíc diváků za 1,4 miliardy korun.

ČTK

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..