Osmdesát střel, jeden gól. Možná nás vyhecoval strach, říká slovenská zeď v brance Komety

20. března 2019 00:27 - Hradec Králové

Během dvou zápasů ho hradečtí hokejisté zasypali osmdesáti střelami, ale ani to ho nevyvedlo z míry. Gólman Komety Marek Čiliak ukazuje, že mezi tyčemi mají obhájci titulu velkou oporu, v pondělí a úterý pustil ve čtvrtfinále play off za svá záda jen jedinou střelu.

 

David Taneček, ČTK

A nerozhodil ho ani Radek Smoleňák, když ho sto kily živé váhy zavalil v brankovišti. Čiliak jednoho z lídrů Mountfieldu jen žertovně poklepal po přilbě a za chvíli už byl zase soustředěný, klidný, perfektní.

„Jdeme do toho s pokorou. Vedeme 2:0 na zápasy, což je super, ale hraje se na čtyři vítězné," utrousil zpod plnovousu osmadvacetiletý slovenský gólman, který se podepsal pod oba brněnské tituly z let 2017 a 2018.

Strkanice mezi hokejisty Hradce Králové a Komety Brno ve čtvrtfinále play off.

David Taneček, ČTK

V play off měl úctyhodný průměr obdržených branek 1,42 a 1,83. Po dvou letošních zápasech vyřazovací části je na cifře 0,50.

Kometa vyrazila na východ Čech s jasnou vizí. Tu splnila a doma může čtvrtfinálovou misi dotáhnout k postupu. Čiliak se prostě nenechal dostat pod tlak. „Já jsem si jel to svoje. My si jedeme to svoje, hrajeme, co máme," tvrdil.

Úterní duel nabobtnal na skoro tři hodiny, jedna strkanice následovala druhou, hradecká frustrace byla znát.

Brněnští hokejisté Jan Štencel, Petr Holík a Peter Mueller oslavují gól.

David Taneček, ČTK

„My se ale nenecháme rozhodit," řekl Čiliak. Ani některými vzkazy soupeřů přes média. „To je jejich hra. Možná nás vyhecoval ten strach, co jsme měli. My ale vyhlášení do novin neděláme, my jdeme hrát hokej. Ať si říkají, co chtějí. Mediální přestřelky nás nezajímají."

V základní části Mountfield Kometu čtyřikrát porazil, jenže play off má na brněnské hráče kouzelný účinek a připomínají dravce, který si jen tak v poklidu pohrává s kořistí.

Trenér hokejové Komety Brno Libor Zábranský.

David Taneček, ČTK

Zkušená obrana Komety výborně čistí prostor a znemožňuje nebezpečné dorážky. „Je to výborné, chalani mi pomůžou a já už si to pak posbírám. To je náš hokej," líbilo se Čiliakovi.

„Oni sice zkoušejí strkat na mě naše hráče, ale to prostě neřeším, chytím puk a jdu z brankoviště, když se to tam mele. Teď už se těšíme do Brna, to bude peklo," usmívá se kliďas v brněnském dresu.
.

bum, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..