Boleslav zaskočila favorizovaný Liberec a snížila stav série. Skvělý Hrubec přiblížil Třinci semifinále

Blízko postupu do semifinále extraligy jsou hokejisté Třince, když vyhráli i třetí zápas čtvrtfinálové série na ledě Vítkovic 2:1 a ujali se vedení v sérii 3:0. Ve druhém utkání si hokejisté Mladé Boleslavi překvapivě poradili s Libercem 4:1 a snížili stav série na 1:2. Čtvrté zápasy se hrají v pondělí opět na ledě Vítkovic a Mladé Boleslavi.

Autor prvního gólu Michal Vondrka (vlevo) a Jakub Klepiš z Mladé Boleslavi se radují.

Vyprodaná vítkovická aréna sledovala v první třetině opatrný hokej. Prvního gólu se fanoušci dočkali až ve 24. minutě, kdy rychlou kombinaci Ocelářů zakončil přesnou střelou Michal Kovařčík.

Oba týmy si vytvořily do konce druhé části celou řadu šancí, na obou stranách však zářili gólmani. Jak vítkovický Patrik Bartošák, tak hostující Šimon Hrubec byli bezchybní a po dvou třetinách tak Třinec držel těsné vedení 1:0.

Zleva Milan Doudera z Třince a Jan Schleiss z Vítkovic.

Ve třetí třetině si Vítkovičtí vypracovali převahu, do vyložených šancí se však dostávali jen s obtížemi, a když se jim to již povedlo, naráželi na výborně chytajícího Hrubce. A hosté trestali. V 51. minutě se trefil Martin Růžička a zvýšil už na 2:0.

Neprůstřelného třineckého gólmana překonal až 22 sekund před koncem přesnou střelou Šimon Stránský, na víc však už domácí čas neměli a prohráli 1:2. Čtvrtý duel se hraje v ČEZ Areně v pondělí.

Zleva Peter Trška z Vítkovic, Vladimír Roth z Třince, brankář Vítkovic Patrik Bartošák, Jakub Lev z Vítkovic a Tomáš Marcinko z Třince.

Boleslav slaví první výhru nad Bílými Tygry

Domácí hokejisté Mladé Boleslavi vstoupili do třetího utkání čtvrtfinálové série proti Liberci aktivně, střelecky se však proti favoritovi prosadili až ve druhé třetině, když se v 26. minutě trefil Michal Vondrka. Bruslařský klub se však z vedení radoval jen necelých pět minut, kdy domácího Gaspera Krošelje prostřelil Jan Ordoš. Boleslav si však vzala vedení zpět, o což se postaral ve 35. minutě Radim Zohorna.

Liberec i přes velkou snahu ve třetí třetině již na výsledku utkání nic nezměnil, domácí své vítězství pečetili díky gólům Jakuba Klepiše a Dominika Pacovského do prázdné branky při power play hostů na konečných 4:1. Boleslav prohrává v sérii již jen 1:2 na zápasy, srovnat účty bude moci v pondělí, kdy se na jejím hřišti hraje čtvrtý zápas série.

První gól střílí Michal Vondrka (vlevo) z Mladé Boleslavi. Vpravo je brankář Liberce Roman Will.

Litvínov končí sezonu výhrou

Lépe vstoupili do svého posledního zápasu ve skupině o udržení na ledě Litívnova hosté. V poslední minutě úvodní části otevřel skóre chomutovský Adam Raška, ten samý hráč zvýšil náskok Pirátů ve 22. minutě.

Domácí však stihli bleskově skóre otočit. Na jednobrankový rozdíl snížil v 26. minutě David Jindra, o 42 sekund později vyrovnal Josef Jícha. Aby byl šok hostů úplný, otočil skóre utkání o necelé dvě minuty později Dan Bartoš.

V závěrečné třetině dal poslední gól sezony z pohledu litvínovského týmu v 59. minutě Jan Strejček a rozhodl tak o vítězství Vervy 4:2.

Karlovy Vary si poradily s Pardubicemi

Po bezbrankové první třetině utkání mezi Karlovými Vary a Pardubicemi se jako první dostali do vedení domácí hokejisté, když se v 38. minutě prosadil Martin Kohout.

Hosté díky střele Michala Pochobradského z 54. minuty vyrovnali, Varští se však podobně jako Litvínov rozloučili se sezonou výhrou, když si vítěznou branku připsal o minutu později Tomáš Rachůnek.