Měl jsem zrovna hůl mezi nohama, usmíval se plzeňský mladík po mistrné teči

26. března 2019 21:32 - Plzeň

Stal se nečekaným hrdinou večera. Útočník Jakub Pour rozsekl zkraje třetí třetiny páté čtvrtfinálové bitvy nerozhodný stav a ihned se octl uprostřed těl jásajících spoluhráčů. Svým druhým zásahem v play off nasměroval hokejisty Plzně k výhře 2:0 nad Olomoucí, která bude ve čtvrtek před vlastními fandy odvracet postupový mečbol.

 

Miroslav Chaloupka, ČTK

„Allen mi dal křížným pasem puk před prázdnou bránu. Já měl zrovna hůl mezi nohama a nějak se to snažil dostat do brány. Ještě se pak podívám, jak to tam vlastně padlo," popisoval s úsměvem devatenáctiletý mladík mazáckou teč z 42. minuty.

Jeho elegantní zakončení domácí tým ve vyrovnaném duelu spasilo. Olomouc v čele s výborným Konrádem opět skvěle bránila, měla šance a v závěru mohla vyrovnat. Dvojnásobnou početní výhodu trvající dvě minuty však trestuhodně promarnila, navíc v ní pořádně ani nevystřelila.

Jakub Pour (uprotřed) z Plzně, David Škůrek (vlevo) a Petr Kolouch u Olomouce.

Miroslav Chaloupka, ČTK

„Zahráli jsme ji úplně blbě. Najednou jsme se báli puku," štvalo zkušeného forvarda Hanáků Zbyňka Irgla, jenž stále čeká na první trefu v sérii.

„Klobouk dolů před našimi kluky, oni si nic loženého nevypracovali, já měl během těch dvou minut snad jeden zákrok," kontroval plzeňský brankář Dominik Frodl po první nule v extraligovém play off, na niž potřeboval devětadvacet zásahů.

Jan Eberle z Plzně se snaží překonat brankáře Olomouce Branislava Konráda. Vlevo Martin Vyrůbalík.

Miroslav Chaloupka, ČTK

Třetí bod ještě Škodě stvrdil v závěru ranou Allen a parta Ladislava Čiháka má nabito na rozhodující úder. „Olomouc styl hry nezmění. Bude hrát z defenzivy, blokovat střely a snažit se udeřit z protiútoku. Musíme být pozorní," krotí nadšení Pour.

jsv, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..