Živě

Přestřelku v Budějovicích rozhodly až nájezdy. Bezzubé Kladno doma schytalo debakl!

31. března 2019 16:50 - Kladno/České Budějovice
(Aktualizováno: 31. března 2019 19:54)

Hokejisté Českých Budějovic udolali ve 2. kole baráže o Tipsport extraligu Chomutov 5:4 po samostatných nájezdech a slaví první výhru v soutěži. Další trhlinu v postupových plánech naopak utrpělo Kladno, které ani ve druhém utkání nedokázalo vstřelit gól a Pardubicím doma podlehlo vysoko 0:5. Poslední tým extraligy naopak i podruhé naplno bodoval.

Michal Krumphanzl, ČTK

Motor se před vlastními fanoušky rozjel na plné obrátky, jenomže hosté z Chomutova  dvoubrankové vedení Jihočechů záhy zlikvidovali. Přestřelka pokračovala i ve druhé třetině a za stavu 4:4 dospěl zápas do prodloužení a poté i do samostatných nájezdů.

Až do sedmé série kralovali oba brankáři, pak domácího Kváču překonal Koblasa, jenže na druhé straně následně vyzrál na Peterse dvakrát Zdeněk Doležal o vystřelil Českým Budějovicím bonusový bod navíc.

V akci brankář Chomutova Justin Peters a Milan Dančišin z Budějovic.

Václav Pancer, ČTK

To kladenští Rytíři s hvězdami Jaromírem Jágrem a Tomášem Plekancem na první zisk čekají a stejně jako v pátek v Chomutově (0:2) se ani střelecky neprosadili. Hosté z Pardubic získali rozhodující náskok v prostřední části hry, třetí gól Kratochvíla v poslední minutě druhé periody domácí definitivně zlomil.

Pardubický brankář Ondřej Kacetl pochytal všech 34 střel kladenských hráčů, dva góly dali vítězové v přesilovkách.

Jaromír Jágr stíhá Jana Mandáta z Pardubic.

Baráž o hokejovou Tipsport extraligu - 2. kolo:
České Budějovice - Chomutov 5:4 po sam. nájezdech
Branky: 4. Karabáček, 6. M. Čermák, 19. Endál, 32. Doktor, rozhodující sam. nájezd Z. Doležal - 13. Stránský, 16. Klhůfek, 22. Koblasa, 34. Huml

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.