Brno rozhodlo v prodloužení, Oceláři po šokujícím obratu vyloupili Plzeň. Obě série jsou srovnané

Plzeň/Brno

Obě semifinálové série play off hokejové Tipsport extraligy jsou srovnané na 2:2. Plzeň ani napodruhé doma nedosáhla na mečbol, Třinci podlehla 3:4 a promarnila tak náskok dvou vítězství. To Kometa na svém ledě na druhý pokus uspěla, Liberec porazila po obratu 3:2 v prodloužení.

brněnská radost. Zleva Jan Štencel a autor gólu Tomáš Bartejs oslavují trefu proti Liberci.

V Plzni, jíž se vrátil do sestavy osminásobný extraligový šampion Kratěna, tentokrát rozhodla přestřelka ve druhé třetině. Nejprve domácí navnadil parádní úvodní trefou v přesilovce Pulpán, jenže pak přišel bleskový obrat Třince, který během 9 sekund po trefách Chmielewského a Wereka zápas otočil. Další ránu pak zasadil Indiánům Hrňa.

Škodu probral z šoku kontaktním gólem Němec, jenže po zaváhání gólmana Frodla dal hostům znovu dvoubrankový náskok Werek. V úvodu třetí třetiny sice po parádní souhře snížil Pour, další šance už však Západočeši nevyužili. Za vyrovnaného stavu se tak série stěhuje do Třince a už nyní je jisté, že se znovu bude hrát i v Plzni.

Třinecká radost v Plzni.

Zápas série Liberce s Kometou dospěl potřetí do prodloužení. Tentokrát se v něm radovalo Brno, které přitom za celý zápas ani jednou nevedlo. Zásluhou Zaťoviče a Bartejse dvakrát srovnávalo po trefách Birnera s Filippim. Už ve druhé minutě prodloužení ale rozhodl osmnáctiletý útočník Plášek, jenž po rychlém úniku zavěsil pod horní tyč.

Semifinále play off hokejové Tipsport extraligy - 4. zápasy:
Plzeň - Třinec 3:4
Branky: 23. Pulpán, 29. V. Němec, 46. Pour - 25. Chmielewski, 25. Werek, 27. Hrňa, 31. Werek
Stav série: 2:2.
Brno - Liberec 3:2 v prodloužení
Branky: 25. Zaťovič, 49. Bartejs, 62. Plášek - 7. Birner, 30. Filippi