Živě

Pirátům stačil proti Motoru jediný gól. Peters nám vychytal tři body, oddechl si Duda

9. dubna 2019 21:15 - Chomutov

Souboj celků z dolní poloviny čtyřčlenné barážové tabulky vyzněl lépe pro hokejisty Chomutova, kteří nejtěsnější výhrou nad Motorem České Budějovice 1:0 udrželi naději na záchranu v extralize. Situace Jihočechů je kvůli velké ztrátě na druhé místo naopak kritická.

 

Ondřej Hájek, ČTK

Urputnou bitvu rozhodl ve prospěch Pirátů už v úvodní třetině chomutovský kapitán Marek Tomica svým prvním gólem v baráži. Bojovný výkon ale odvedl celý tým, což ocenil i útočník Radek Duda.

„Potřebovali jsme znovu naskočit. Bylo to nervózní utkání o jedné brance. Po většinu zápasu jsme vedli a přálo nám nakonec i štěstí," oddechl si čtyřicetiletý forvard. „Důležité bylo, jak zachytal Justin Peters. Díky němu máme tři body. Dostal se zpátky do kanceláře, sedl si za psací stůl a děláme vše pro to, aby u něj seděl co nejdéle. Chceme mu vytvořit kvalitní obranou komfortní prostředí, abychom mu co nejvíce pomohli," pravil Duda.

Brankář Chomutova Justin Peters děkuje fanouškům po skončení zápasu.

Ondřej Hájek, ČTK

V polovině baráže má Chomutov na kontě sedm bodů. „Každý umí počítat, je to málo. Ale snad jsme z nejhorších zdravotních problémů venku. Pořád nám hrozí kudla na krku. Nadělali jsme si do hnízda a budeme se snažit pořádně uklidit," vykládal útočník.

Zdá se, že o druhém místě se rozhodne už jen mezi Kladnem a Chomutovem. „V českých luzích a hájích budou lidé spekulovat, že Pardubice mají extraligu jistou a budou přemýšlet, koho do ní chtějí s sebou. Jestli Jarouška, aby se zaplnily arény a vše se točilo kolem toho. Musíme se starat sami o sebe, ve hře je ještě spousta bodů. V tříbodovém systému jsme na posun v tabulce vůbec nerezignovali, v pátek chceme porazit Kladno," prohlásil Duda.

Hráči Chomutova se radují z gólu.

Ondřej Hájek, ČTK

Ve hře týmu vidí oproti předchozím čtyřem zápasům náznaky zlepšení ve všech činnostech. „Přece jen se už cítíme lépe, snad budeme mít i hokejový drajv a styl. I fanoušci musí uznat, že hokej alespoň zrychlíme směrem dopředu a netouláme se po rozích. Už to má nějaký koncept, na němž se dá stavět. Musíme dobře zregenerovat, potrénovat a dobře se připravit na druhou půlku baráže," uvažoval veterán v chomutovských službách.

eš, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..