Živě

Šmíd chválil Vlacha za mazácké zakončení. Splašily se mi ruce, smál se střelec krásné branky

19. dubna 2019 21:26 - Praha

Stává se z něj střelec klíčových gólů. Útočník Liberce Jaroslav Vlach proti Třinci zvýšil jako velezkušený mazák na 3:1 a definitivně tím pojistil první finálovou výhru Bílých Tygrů, kteří sérii s Oceláři srovnali 1:1 na zápasy.

 

Radek Petrášek, ČTK

„Splašily se mi trochu ruce," smál se Jaroslav Vlach, který překonal Šimona Hrubce bekhendovým blafákem. „Láďa Šmíd odvedl skvělou práci v obranném pásmu. Lukáš Krenželok mi to krásně dal a já se snažil zachovat chladnou hlavu a naštěstí z toho byl gól," popsal moment z 58. minuty.

„Vlašák to provedl velice, velice zkušeně," poznamenal Ladislav Šmíd s důrazem na příslovce velice.

„Jsem rád, že se prosadil, protože všichni víme, jakou práci tady Jarda odvádí, jak blokuje střely a do všeho jde po hlavě. Tohle je pro něj takové zadostiučinění za tu všechnu dřinu," doplnil Šmíd, který pohlednou akci ve vlastní třetině rozjel po vyhraném buly efektivním obloučkem, jímž jednoduše překonal střední pásmo a domácí měli přečíslení.

Zleva Michal Birner, Radan Lenc a Libor Hudáček z Liberce se radují z druhého gólu.

Radek Petrášek, ČTK

„Už párkrát v sezoně jsem to udělal, ale jde spíše o štěstí, že mu to takhle spadlo. Několikrát v sezoně jsem to zkoušel, ale takhle se mi to ještě nepovedlo. Musím to zaťukat. Hlavně to pak neskutečně sehrál Kržel (Krenželok), který to dal Vlašákovi," chválil Šmíd zabijáka Vlacha, který dal v letošním play off již čtvrtý gól.

První byl vůbec tím premiérovým libereckým ve vyřazovacích bojích v úvodním čtvrtfinále s Mladou Boleslaví. Druhý znamenal proti Středočechům mečbol. Třetím rozsekl partii na ledě Brna. A nyní proti Ocelářům uťal zvyšující se nápor Třince.

„Snažím se hrát pořád stejně, odvádět poctivou práci, a když se teď do nějakých šancí dostanu, jsem rád, že mi tam něco spadne," poznamenal skromně Vlach.

Jaroslav Vlach z Liberce střílí gól. Vpravo brankář Třince Šimon Hrubec.

Radek Petrášek, ČTK

Bílí Tygři tak Třinci vrátili prohru z prvního duelu, ve kterém Severočeši byli horším týmem. Co v pátek oproti čtvrtku změnili? „V prvním zápase jsme dobře nebruslili, nebyli jsme tak urputní. V tom byla asi největší změna. Od začátku zápasu jsme šli za tím, abychom ho zvládli," vysvětlil Vlach.

Druhá partie byla také již mnohem vyostřenější než první. „Je to finále, kdy jindy by to mělo být vyostřený? Emoce tam jsou, ale na druhou stranu to nesmí být špatný emoce. Z toho jsou pak vyloučení a víme, že Třinec má přesilovky dobrý a mohlo by nás to mrzet," připomenul „Vlašák" první duel.

Ten Slezané rozhodli dvěma zásahy právě v početní výhodě. Ve druhém utkání se prosadili jen jednou ve dvojnásobném přečíslení na konci prostřední části. Stejnou výhodu měli i na jejím začátku, ale Tygři se ubránili.

Michal Birner (vlevo) z Liberce a Ethan Werek z Třince.

Radek Petrášek, ČTK

„Myslím, že nás ubráněná přesilovka docela dost nakopla. Kluci tam odvedli skvělou práci. Včetně Romana Willa, který byl fantastický. Podržel nás při spoustě šancí. Určitě to byl důležitý moment utkání," podotknul Vlach.

I díky tomu se Bílí Tygři vrátili na vítěznou vlnu. „Když prohrajete, není to nikdy pozitivní. Jasně, jsme rádi, že nejedeme do Třince za stavu 0:2, ale za vyrovnaného stavu. Přichystáme se na první utkání v Třinci a budeme chtít vyhrát. Bude to určitě opět urputný boj o každý centimetr ledu," předpověděl Vlach.

Série se nyní přemísťuje do Třince a pokračuje v pondělí třetím dílem.

hp, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..