Třinec - Liberec 4:1Stav série 2:1Oceláři zvládli obrat a mají k titulu blíž

36. Cienciala 1 : 1
39. Růžička 2 : 1
42. Adamský 3 : 1
58. Polanský 4 : 1

Hokejisté Třince vyhráli v pondělním utkání finále extraligy nad Libercem 4:1 a ujali se vedení v sérii 2:1 na zápasy. Severočeši sice po první třetině vedli, ale Oceláři už během druhé dvacetiminutovky skóre otočili a duel měli pod kontrolou. Další utkání se hraje v úterý od 17:00 opět na ledě Ocelářů.

Hokejisté Třince se radují po gólu v liberecké síti ve finále extraligy.

Liberečtí hokejisté vstoupili do utkání lépe a v 10. minutě šli do vedení. Kvapil se dostal před třineckého gólmana a při zakončení měl i pořádnou porci štěstí. Puk totiž trefil tyč, od ní se odrazil do brankáře Hrubce a teprve po kontaktu s ním zamířil do sítě.

Oceláři si museli na svoji gólovou radost počkat až do druhé poloviny utkání. O vyrovnání se postaral Cienciala, který nachytal libereckého brankáře Willa. Ten neutěsnil prostor u tyče a nahozený touš mu smolně propadl za záda - 1:1. Do konce druhé části hry ještě Třinečtí stihli urvat vedení zásluhou Růžičky, když zaznamenal svůj sedmý zásah v letošním play off.

Radost třineckých hokejistů z gólu ve finále. Zleva Martin Adamský, střelec Jiří Polanský a Vladimír Svačina.

V závěrečné třetině měli opět gólově navrch domácí. Už po 102 sekundách hry se prosadil parádním zásahem pod horní tyč Adamský. Definitivně pak uťal naděje Tygrů z Liberce trefou do prázdné branky Polanský.

Třinec tak má blíž k mistrovskému titulu, když v sérii na čtyři vítězné zápasy vede 2:1 na utkání. Další duel finálové série je na programu v úterý od 17:00 opět ve Werk Areně.

Finále hokejové extraligy, 3. zápas
Třinec - Liberec 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 36. Cienciala (Galvinš, Hrubec), 39. Martin Růžička (P. Vrána, Marcinko), 42. Adamský (Svačina), 58. Polanský (Svačina) - 10. M. Kvapil. Rozhodčí: Hodek, Kika - Ondráček, D. Hynek. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. Diváci: 5400 (vyprodáno). Stav série: 2:1.
Třinec: Hrubec - Roth, Gernát, D. Musil, Galvinš, M. Doudera, Husák - Martin Růžička, P. Vrána, Chmielewski - Hrňa, Marcinko, Werek - Dravecký, Polanský, Adamský - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Svačina - Cienciala. Trenéři: Varaďa, M. Zadina a Raszka.
Liberec: Will - Kolmann, Derner, Hanousek, Šmíd, Stříteský, Ševc, Doherty - Zachar, P. Jelínek, L. Krenželok - Lenc, L. Hudáček, Birner - J. Valský, Filippi, M. Kvapil - Ordoš, Redenbach, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Augusta.