Rubriky:

Tipsport extraliga

První dohra sestupu z extraligy. Piráti hlásí velké změny

26. dubna 2019 15:47 - Chomutov

Nepodařená sezona, který vyústila setupem z extraligy po čtyřech letech do první ligy, má v hokejovém Chomutově první dohru. Piráti půjdou do příštího ročníku s novým majitelem, novým statutárním ředitelem i novou správní radou. Novým majitelem klubu se stal podnikatel Milan Soukup, jenž převzal sto procent akcií od Jaroslava Veverky staršího.

 

Slavomír Kubeš, ČTK

„Než proběhne převod akcií po právní stránce, budu fungovat v rámci plné moci," uvedl majitel konsorcia firem HEROS Soukup, který se hned ujímá řízení klubu.

Soukup, jenž se v podnikatelském prostředí pohybuje od roku 1991 a je majitelem informační a bezpečnostní agentury, už jednal s dalšími chomutovskými podnikateli, kteří projevili zájem zapojit se do majetkové struktury hokejového klubu.

Není to však jediná změna, ke které u Pirátů dochází. Nejbližší valná hromada akciové společnosti Piráti Chomutov odvolá z pozice statutárního ředitele Jaroslava Veverku mladšího a jmenuje do této pozice právě Soukupa. Zároveň zvolí novou správní radu, jejíž přesné složení bude ještě předmětem jednání.

Změny se dotknou rovněž zapsaného spolku, jenž se stará o chomutovskou mládež. Jeho novým předsedou bude Soukup, do předsednictva zasednou Stanislav Mikšovic a Jaroslav Veverka starší. „Osobně si myslím, že pan Veverka toho pro Piráty a chomutovský hokej udělal opravdu hodně, proto jsme se dohodli, že bude mít významný vliv na chod mládeže," vysvětlil Soukup.

Otázkou zůstává, kdo povede chomutovské hokejisty v nadcházející sezoně jako trenér. Dosavadní kouč Vladimír Růžička má podepsanou smlouvu ještě na šest let, je ale dost dobře možné, že kontrakt se vztahuje jen na tuzemskou nejvyšší soutěž. A ta už se Pirátů od září týkat nebude.

škv, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..