Živě

Pardubice posilují. Na střídačku se postaví bývalí reprezentanti

4. června 2019 10:49 - Praha

Hokejové Pardubice vstoupí do nové sezony s upraveným trenérským týmem. Hlavní kouč Ladislav Lubina má nové asistenty. Na střídačce s ním bude stát Otakar Janecký a Radek Bělohlav. „Doplnit realizační tým byla jednou z mých nejaktuálnějších priorit. Jsem rád, že jsme se se všemi domluvili na vzájemné spolupráci. Věřím, že vytvoří sehraný tým,“ řekl pro klubový web sportovní manažer Jaromír Kverka.

 

www.hcdynamo.cz

Janecký jako hráč zažil s národním týmem dobu bronzovou. Třetí místo na olympiádě v roce 1992 a třikrát stejná příčka na světových šampionátech v letech 1989, 1992 a 1993. V nejvyšší československé soutěži získal mistrovský titul dvakrát s Pardubicemi, čtyřikrát také slavil s Jokeritem Helsinky finský titul.

Janecký se vrací na místo, kde už působil. K A týmu nastoupil v roli asistenta trenéra v lednu roku 2017, pomohl k záchraně nejvyšší soutěže v téže sezoně a o rok později se mohl radovat z přímého postupu do čtvrtfinále play off.

https://www.facebook.com/hcpce/posts/10157349057500126

„Jsem rád, že mohu opět být ve svém klubu. Těším se na spolupráci s Láďou Lubinou a Radkem Bělohlavem. Dva roky nebyly šťastné. Jsem Pardubák, rád kdykoliv pomohu. Láďa vše řídí, má všechno pod kontrolou a mezi nás s Radkem rozdělí úkoly, aby všechno klapalo. Těším se na novou sezonu," nechal se slyšet Janecký.

Bělohlav s reprezentací slavil titul mistra světa v roce 1996, o dva roky později získal bronz. V extralize zažil slavné období Vsetína - dvakrát byl první, jednou druhý. Mistrovský pohár zvedl také se Spartou. Bělohlav působil v Českých Budějovicích v roli trenéra u A týmu i u mládeže, a to až do roku 2018.

"S Radkem Bělohlavem jsme absolvovali několik rozhovorů, vidíme v něm velkou chuť pro práci v Pardubicích. Důležité je, že od prvního momentu cítím souhru a shodu v hokejových názorech mezi námi i s hlavním trenérem. Věřím, že Radek svou pracovitostí i tím, že přichází z jiného prostředí, bude důležitým a prospěšným impulzem pro celý A tým," dodal Kverka.

lik, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..