Rubriky:

Tipsport extraliga

Živě

Pardubice posilují. Na střídačku se postaví bývalí reprezentanti

4. června 2019 10:49 - Praha

Hokejové Pardubice vstoupí do nové sezony s upraveným trenérským týmem. Hlavní kouč Ladislav Lubina má nové asistenty. Na střídačce s ním bude stát Otakar Janecký a Radek Bělohlav. „Doplnit realizační tým byla jednou z mých nejaktuálnějších priorit. Jsem rád, že jsme se se všemi domluvili na vzájemné spolupráci. Věřím, že vytvoří sehraný tým,“ řekl pro klubový web sportovní manažer Jaromír Kverka.

 

www.hcdynamo.cz

Janecký jako hráč zažil s národním týmem dobu bronzovou. Třetí místo na olympiádě v roce 1992 a třikrát stejná příčka na světových šampionátech v letech 1989, 1992 a 1993. V nejvyšší československé soutěži získal mistrovský titul dvakrát s Pardubicemi, čtyřikrát také slavil s Jokeritem Helsinky finský titul.

Janecký se vrací na místo, kde už působil. K A týmu nastoupil v roli asistenta trenéra v lednu roku 2017, pomohl k záchraně nejvyšší soutěže v téže sezoně a o rok později se mohl radovat z přímého postupu do čtvrtfinále play off.

https://www.facebook.com/hcpce/posts/10157349057500126

„Jsem rád, že mohu opět být ve svém klubu. Těším se na spolupráci s Láďou Lubinou a Radkem Bělohlavem. Dva roky nebyly šťastné. Jsem Pardubák, rád kdykoliv pomohu. Láďa vše řídí, má všechno pod kontrolou a mezi nás s Radkem rozdělí úkoly, aby všechno klapalo. Těším se na novou sezonu," nechal se slyšet Janecký.

Bělohlav s reprezentací slavil titul mistra světa v roce 1996, o dva roky později získal bronz. V extralize zažil slavné období Vsetína - dvakrát byl první, jednou druhý. Mistrovský pohár zvedl také se Spartou. Bělohlav působil v Českých Budějovicích v roli trenéra u A týmu i u mládeže, a to až do roku 2018.

"S Radkem Bělohlavem jsme absolvovali několik rozhovorů, vidíme v něm velkou chuť pro práci v Pardubicích. Důležité je, že od prvního momentu cítím souhru a shodu v hokejových názorech mezi námi i s hlavním trenérem. Věřím, že Radek svou pracovitostí i tím, že přichází z jiného prostředí, bude důležitým a prospěšným impulzem pro celý A tým," dodal Kverka.

lik, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..