Živě

Hokejová Sparta ulovila velkou rybu, Řepík se definitivně vrací domů

18. června 2019 11:05 - Praha
(Aktualizováno: 18. června 2019 13:32)

Útok hokejové Sparty hlásí už pátou posilu, kterou je třicetiletý reprezentační útočník Michal Řepík, jenž se rozhodl k definitivnímu návratu domů a měl by od září hrát extraligu už jako kmenový hráč pražského klubu.

 

Koča Praha/Vladimír Sparta HC, ČTK

Řepík se vrací na český led poprvé od jara předešlého roku, během kterého jako útočník Slovanu dohrál sezonu ve sparťanském dresu. „Námluvy se trochu protáhly. Oslovil jsem ho ihned po svém nástupu do funkce, ale Michal Řepík ještě při mistrovství světa zvažoval, jestli nemá rok pokračovat v zahraničí, ale nakonec jsme se domluvili. Určitě je výhoda, že se vrací náš odchovanec, kterého vede zpátky sparťanské srdce," říká nový sportovní ředitel klubu Petr Ton.

Radost z návratu do klubu, kde začínal a pak se v něm opakovaně objevil během několika sezon, projevuje i Řepík. „Těšíme se spolu s rodinou do Prahy. Jsem připravený na to, že mám být jedním z lídrů týmu, a věřím, že společně dosáhneme v nové sezoně úspěchu," vykládá účastník posledních čtyř světových šampionátů.

V minulosti působil nejen v zámoří, ale také v KHL, finské a švýcarské lize. Před sezonou 2015/16 se vrátil zpět do Česka, konkrétně do extraligového Liberce a výrazně napomohl tomu, že Bílí Tygři zvedli nad hlavu mistrovský pohár.

„I když přišly nějaké nabídky z ciziny, žádná mě nezaujala víc než od Sparty, kde jsem vyrůstal, než jsem se vydal s hokejem do světa. Navíc mě zaujalo nové vedení klubu a vize lidí, kteří v něm jsou. To jednoznačně napomohlo k tomu, že jsem teď zpátky v Praze, kde chceme jako rodina žít," dodal Řepík, jehož rozhodnutí kvitovala i kanadská manželka se synem.

kez, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..