Pardubice řeší hlavního trenéra, jednají s Růžičkou! Domluví se, nebo zůstane Bělohlav?

7. října 2019 20:04 - Praha
(Aktualizováno: 7. října 2019 20:10)

Po sobotním odvolání Ladislava Lubiny se hokejistů Pardubic chopil dosavadní asistent trenéra Radek Bělohlav a Dynamo dovedl k výhře 3:2 nad Kladnem. Východočeši nyní řeší, jak dál. Ponechat Bělohlava ve funkci hlavního kouče a dát mu čas se ukázat? Nebo přivést někoho jiného zvenčí? Generální manažer východočeského klubu Martin Sýkora zvažuje obě varianty a přiznává, že je v kontaktu i s Vladimírem Růžičkou starším.

 

Luděk Peřina, ČTK

Šestapadesátiletý kouč, který českou reprezentaci dovedl ke dvěma titulům mistrů světa, naposledy působil minulou sezonu v Chomutově, který nedokázal zachránit v extralize. Od té doby na střídačce nestál, dělá jen konzultanta v prvoligové Kadani.

Že se s vedením Pardubic o možné spolupráci bavil, nepopírá. „Můj agent je s klubem ve spojení. Zatím k tomu ale nemám co říct, žádnou smlouvu podepsanou nemám," řekl Růžička Sport.cz.

Lubina skončil na střídačce Pardubic, tým zatím převzal Bělohlav

„Diskuze s ním, respektive s jeho agentem, byla. V tuhle chvíli ale nechci dělat unáhlené rozhodnutí," potvrdil pro Českou televizi Sýkora.

„Nejjednodušší, co bych mohl udělat, je vzít nějakého trenéra a postavit ho do týmu. Je ale potřeba, aby fungovala chemie v realizačním týmu. Není to jenom o hlavním trenérovi, ale i jeho asistentech. Proto se mi úplně nechce rychle reagovat a rychle přivést nějaké velké jméno. Potřebuju si situaci vyhodnotit a udělat takového rozhodnutí, abychom byli schopni hrát tam, kde Pardubice patří," míní Sýkora.

Možná je lepší, že jsme první výhru doma urvali o gól, říká prozatímní kouč Pardubic Bělohlav

Nezavrhuje ani variantu, že Bělohlav se z dočasného trenéra stane trvalým. „Z mého pohledu by měl v týmu určitě zůstat. Jestli na pozici hlavního trenéra, nebo k němu přivedeme někoho dalšího, to je otázka. Pracujeme na tom. Jedna z variant je, že to necháme ve složení, v jakém jsme odehráli nedělní vítězný zápas s Kladnem," vrací se Sýkora k zápasu s Rytíři, v němž dělali Bělohlavovi asistenty Otakar Janecký a Petr Čáslava.

Jisté naopak je, že novým hlavním trenérem Pardubic se nestane někdejší reprezentační kouč Alois Hadamczik. Ten předminulý týden podstoupil operaci ramene a nechce jako hlavní kouč přebrat tým v rozehrané sezoně, když si ho nemohl poskládat podle svého.

Alois Hadamczik.

Petr Horník, Právo

To ale neznamená, že Hadamczik nemůže do Pardubic zamířit. „Třeba jako konzultant, poradce. Dokážu si s ním představit spolupráci na poli manažersko-sportovním. Na pozici hlavního trenéra ale jeho jméno teď nepřipadá v úvahu," vysvětluje Sýkora, podle kterého jde herní projev Dynama nahoru.

„Tým se zvedá, hraje daleko líp. Jenom tomu chybí taková lehkost a aby se naši klíčoví hráči a střelci probudili a začali dávat góly," uzavírá pardubický generální ředitel.

škv, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2021/22

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..